Protonmail bodaj znany jest poprzez wiele osób, jednakże zapewne nie każdy zamierza, by założyć w tym miejscu konto. Ową skrzynkę mailową zaplanowałam ponoć w styczniu tego roku, w takim przypadku postaram się zilustrować pozytywy korzystania z niej.
Mamy na ziemii sporo postaci, które bardzo dbają o intymność i bezpieczeństwo w sieci (czego jestem przykładem), z tego powodu stwarzane jest więcej i więcej skrzynek, które są szyfrowane, co uniemożliwi osobom z zewnątrz dostać się do naszych osobistych wiadomości i danych.

Protonmail a Szwajcaria – z jakiego powodu trafniej?

Jak spora część powinna wiedzieć Szwajcaria jest jednym z krajów, gdzie zasady tyczące się prywatności są srogie. Na nasze szczęście poprzez to nasze dane są asekurowane oczywiście poprzez owe uregulowania. Nie musimy przeszkadzać się o to, iż nasze maile i inne wiadomości wyciekną i zostaną wykradzione. Przy zakładaniu konta nie ma potrzeby podawać danych takich jak miano, nazwisko, adres, data urodzenia. Jedyną informacją jaką powinno się kopnąć jest nazwa nowego e-maila, hasło i opcjonalnie inny adres e-mail, dzięki któremu w trakcie odmowy dostępu do konta będzie można próbować odzyskać skrzynkę.

Protonmail – Open source i szyfrowanie End-To-End

Szyfr źródłowy jest użyczony dla eksploatatorów, co jest nadzwyczaj dużym walorem, jeśli jakiś człowiek uwielbia przeszukać w szyfrze. W sprawie szyfrowania Protonmail oferuje nam End-To-End, który powiadając prostym językiem czyni, że nikt prócz nas nie da rady odszyfrować wiadomości, czy też nie ma możliwości zbycia ich osobom trzecim. Sami deweloperzy dodatkowo nie mają na dodatek wglądu, co baczę za obszerny plus.

Protonmail – Komfortowy i transparentny interfejs

Nawet gdy ktoś nie zna się na tych wszystkich ubezpieczeniach i szyfrowaniu, to i tak na bank uderzy mu do smaku image i wygoda korzystania z Protonmaila, który posiada intuicyjne menu. Jako kobieta ubustwiam minimalizm, jestem przekonania, iż im mniej jest tych wszystkich nieprzydatnych ról do personalizacji, odcieni itp.., o tyle lepiej.

A co, jeżeli chcę wysłać maila na przykład na interie?

Totalnie nic, wciąż możesz wyprawić mu maila, którego możesz zabezpieczyć credem.
Na załączonym screenshocie w sąsiedztwie widzimy, iż wiadomość szyfrujemy bardzo bez trudności. Wstawiamy hasło, akredytujemy je i spożywa przysparzamy wzmiankę. Nasz „wujek” odbiera od nas hasło do odszyfrowania maila i już możemy nie posiadać się z radości przesłanym mailem. Po 28 dniach wiadomość automatycznie jest anihilowana. Osobiście sama nie bawiłam się w takie szyfrowanie, albowiem w większości wypadków jeśli utajniam przytomnie wiadomość do kogoś, to korzystam z Gpa (GNU Privacity Assistant). Trzeba tylko, że dostarczę komuś mój klucz publiczny.

Trzy pakiety – Protonmail oferuje nam trzy możliwości korzystania z ich usług:

Gratisowy – typowe konto, które zaprojektować może każdy. Niestety, przeznaczone mamy zaledwie 500MB na skrzynce, co dla jednych będzie dylematem, a enci tego chociażby nie odczują. Na dzień można będzie delegować 150 wiadomości, więc jeżeli jakiś człowiek stosuje maila notorycznie do komunikacji ze partnerkami, to istotnie malutko. Gwarantują nam też wspomożenie, natomiast ograniczane.

Plus – tutaj naprawdę można troszkę poszaleć, 5GB objętości, możemy wymienić tysiąc wiadomości na dzień, niestandardowe filtry i foldery (co zważam w sumie za niepotrzebne), swoja domena, tj. tech@polska.com, czy też priorytetowe ulżenie i parę innych ról. Takie cudo kosztuje nas na pewno 4 euro miesięcznie.

Subsydialna propozycja tytułowana „Visionary” – jak sama nazwa podkreśla jest to naprawdę niezła gratka dla fanów Protonmaila, mamy tu najwięcej możliwości, np. 20GB pojemności, wspomożenie dla 10 domen, wysyłanie wiadomości bez obrębu (jednakże odradzone jest rozsyłanie spamu), wcześniejszy dostęp do niektórych udoskonaleń, dostęp do Protonvpn, i jak zazwyczaj niewiele innych ról. Pechowo, koszt usługi to na pewno 24 euro/miesiąc.

Mobilność w Protonmail

Deweloperzy poświęcili aplikację Protonmail na androida, a także iOS’a, co mniemam, iż pomaga w badaniu poczty bez potrzeby włączania komputera. Sama posiadam ją, a testowanie naprawdę w niedzielę, z tej przyczyny nie będę przechodzić na stronę przeciwnika za bardzo wiele.

Słowami zakończenia

Po przeanalizowaniu tego przekazu spodziewam się, że uplastyczniłam szczyptę tę pełną ideę ze skrzynką mailową. Osobiście zważam, że należałoby wpompować te 4 euro na propozycję Plus, ale to naprawdę leży o stronie czytelnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here