Zostało jeszcze trochę czasu, by popracować nad swoją sylwetką, nim powrócimy do letnich ubrań odkrywających znacznie większe partie ciała. W jaki sposób pozbyć się kilku zbędnych kilogramów?

Aktywności na świeżym powietrzu

Wiosna stanowi idealny czas do treningów na świeżym powietrzu. Pogoda jest przyjemna, coraz bardziej słoneczna, ale powietrze pozostaje rześkie i raczej nie należy spodziewać się upałów. Warunki w sam raz na trening cardio, idealnie dostosowany do potrzeb osób pragnących wymodelować sylwetkę. W grę wchodzą przede wszystkim przejażdżki rowerowe i bieganie.

Ćwiczenia powinny trwać około godziny, przy czym ważne jest utrzymywanie równomiernej, wysokiej intensywności. Warto pamiętać, że ciało w trakcie wysiłku zaczyna korzystać z zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej dopiero po około 30 minutach treningu. Na początku wskazane będzie ćwiczenie dwa–trzy razy w tygodniu, ale wkrótce można zwiększyć obciążenia, ćwicząc niemal codziennie.

Więcej ruchu na co dzień

Do przyspieszenia metabolizmu i poprawy sylwetki przyczyniają się nie tylko wyczerpujące ćwiczenia. W tej kwestii można też wiele zdziałać, zmieniając swoje codzienne nawyki. Dobrym pomysłem będzie mierzenie przy pomocy smartwatcha lub specjalnej opaski na nadgarstek ilości kroków wykonywanych w ciągu doby. Według zaleceń WHO, zdrowy dorosły człowiek powinien codziennie zrobić 10 000 kroków, aby zachować dobrą kondycję.

Czas podjąć wyzwanie! Ponadto, krótsze odległości lepiej pokonywać pieszo lub rowerem niż autem czy komunikacją miejską, szczególnie gdy pogoda dopisuje. Na kondycję ciała i sylwetkę świetnie wpłynie poranna lub wieczorna gimnastyka. Wystarczy poświęcić na nią choćby kwadrans. Sposobów na zwiększenie aktywności fizycznej jest bardzo wiele, najważniejsze aby zachować regularność.

Prawidłowo skomponowana dieta

Aktywność fizyczna wymaga zdrowej i zbilansowanej diety. Chcąc pozbyć się kilku zbędnych kilogramów w ciągu miesiąca, postaw na pełnowartościowe posiłki zawierające węglowodany, białko i tłuszcz. Te pierwsze są najważniejszym paliwem dla sportowców. Nie zapominaj o konieczności dostarczenia organizmowi wszystkich mikroelementów.

Jeśli czujesz, że nie masz dostatecznej wiedzy na temat odżywiania, skonsultuj się z dietetykiem. Biorąc pod uwagę, że optymalnym rozwiązaniem jest 5 mniejszych posiłków dziennie i dopasowana do potrzeb liczba kalorii przyjmowanych w ciągu doby, warto postawić na catering dietetyczny. Warszawa i inne większe miasta dają w tej kwestii sporo możliwości. Jedną z firm wartych szczególnej uwagi jest LightBox, oferujący catering dietetyczny w Warszawie i okolicach z posiłkami dostosowanymi do potrzeb osób aktywnych i chcących cieszyć się smukłą, wysportowaną sylwetką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here