Decydując się na zakup samochodu, stoimy dzisiaj przed o wiele łatwiejszym zadaniem niż dwadzieścia czy nawet dziesięć lat temu. W dobie Internetu tradycyjne giełdy samochodowe straciły na znaczeniu, przenosząc się do świata wirtualnego. Liczne platformy zakupowe oraz same portale społecznościowe stwarzają nam możliwość zakupu samochodu bez wychodzenia z domu, jednak w dalszym ciągu musimy strzec się szeregu zagrożeń płynących ze strony nieuczciwych sprzedawców, którzy tylko czekają na nieuważnych klientów.

Internetowe platformy zakupowe

Internet oferuje nam szereg stron, dzięki którym kupimy nasz samochód. Niewątpliwym atutem skorzystania z tego rozwiązania, jest możliwość spokojnego wyboru, przejrzenia wielu ofert i zdecydowania się na te najbardziej nam odpowiadające. Dzięki temu unikniemy presji wytrenowanych sprzedawców, przez którą podejmiemy nieprzemyślaną decyzję. Internet stwarza nam oczywiście ogromne możliwości i ułatwia robienie zakupów, jednak musimy pamiętać, że stwarza on również większe możliwości dla oszustów i tych, którzy chcą wykorzystać naszą nieostrożność lub brak merytorycznej wiedzy. Dlatego jeśli zdecydujesz się właśnie na zakup używanego samochodu przez Internet, zdecydowanie zachęcamy do korzystania ze sprawdzonych i rzetelnych platform. Dzięki temu masz pewne zabezpieczenie przed nieuczciwymi praktykami.

Do najpopularniejszych witryn umożliwiających nam zakup używanych samochodów zaliczamy strony takie jak otomoto.pl oraz allegro.pl. Te sprawdzone i obecne w Internecie od wielu lat serwisy oferują nam szeroki wybór i w miarę bezpieczne zakupy. Nawet jeśli ostatecznie zdecydujemy się na zakup w innej formie (niż przez Internet) warto przeprowadzić swego rodzaju research, aby rozeznać się w aktualnych cenach na rynku.

Coraz więcej zakupów w Internecie możemy dokonać za pośrednictwem serwisów społecznościowych takich jak Facebook. Tutaj jednak musimy uważać najbardziej. Pamiętajmy, że konto na Facebooku założyć może każdy, pod dowolną nazwą. Dlatego zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto upewnić się o autentyczności profilu sprzedawcy, sprawdzając na przykład jego pozostałe oferty czy opinie w Internecie.

Samochody używane możemy kupić również przez portale aukcyjne takie jak olx.pl czy gumtree.pl, które również oferują szeroki wybór, jednak dokonując tam zakupu, musimy mieć świadomość o podobnym ryzyku, co w przypadku serwisów społecznościowych. Nie kupujmy nigdy od niezweryfikowanych sprzedawców, o których nie możemy znaleźć zbyt wielu informacji. Miejmy na uwadze, że zarówno w przypadku zakupów w mediach społecznościowych czy na stronach aukcyjnych, często jedyną formą kontaktu ze sprzedającym jest numer telefonu, który jak wiemy, można zmienić bardzo łatwo.

Zakup u oficjalnego dealera

Z wyżej wymienionych powodów najlepszym sposobem zakupu używanego samochodu będą salony oficjalnych dystrybutorów. Podejmując taką decyzję, mamy gwarancję zakupu sprawdzonego pojazdu, dobrego kontaktu ze sprzedawcą i co najważniejsze łatwego dochodzenia własnych praw, jeśli będziemy niezadowoleni z nowo nabytego przez nas pojazdu. Zakupy u oficjalnego dealera zawsze idą w parze z wysoką jakością zarówno kupowanego samochodu, jak i całego procesu zakupowego. Przykładowo możemy skorzystać z salonu Hondy, który oferuje nam przejrzyste procedury i szeroki wybór używanych samochodów. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że do sprzedaży trafiają używane Hondy dokładnie sprawdzone przez mechaników. Kupując używany samochód w salonie japońskiego producenta, otrzymasz również 12-miesięczną gwarancję, która pozwoli Ci bez obaw testować Twój nowy samochód.

Pamiętajmy więc o najważniejszych rzeczach podczas zakupu używanego samochodu. Kupujmy zawsze od sprawdzonych sprzedawców, do których mamy wiele dróg kontaktu, a nie tylko telefoniczną. Nie podejmujmy pochopnych decyzji – chodzi przecież o samochód, który ma nam zapewniać wieloletnie bezpieczeństwo. Zawsze porównujmy różne oferty i decydujmy się na ostateczny zakup dopiero po rozważeniu wszelkich opcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here