Okna to jeden z podstawowych elementów każdego domu. Oprócz swojego funkcjonalnego charakteru, pełnią również rolę reprezentacyjną. Właściwa dekoracja okien jest więc ważna, powinna być przemyślana i spójna z ogólnym wystrojem pomieszczenia.

Aranżacja okien

Na rynku można znaleźć wiele ciekawych propozycji na to, jak zaaranżować okna w domu. Różne rodzaje firanek, drewniane lub marmurowe parapety, fantazyjne doniczki – te wszystkie elementy sprawią, że ta strefa domu będzie wyglądać schludnie i estetycznie. Podstawą zdobienia okien jest wybór odpowiednich zasłon. Liczy się nie tylko kolor, ale i struktura materiału. Dobrane do stylistyki wnętrza firanki potrafią je odmienić, nadać mu charakteru czy po prostu ocieplić. Materiały, z których zrobione są zasłony maja różny stopień ciężkości. Warto więc wybrać taki rodzaj montażu, który będzie dobrany pod wagę danych zasłon. Do wyboru są dwie opcje: można postawić na tradycyjne karnisze lub na szyny sufitowe. Różnica między tymi dwiema metodami to przede wszystkim możliwości przestrzenne. Karnisze zazwyczaj potrzebują większej przestrzeni pomiędzy oknem a sufitem do montażu. Szyny sufitowe to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Szyny sufitowe – nowoczesne i uniwersalne

Szyny sufitowe to rozwiązanie, które posiada wiele zalet. Doskonale sprawdzą się w przypadku niewymiarowych okien lub nietypowych wnętrz, gdzie ciężko byłoby zamontować karnisz. Wykonane są z tworzywa PCV albo aluminium. Pozwala to na cięcie i dopasowanie ich do potrzebnych wymiarów. Co więcej, można je montować pod kątem 90 stopni, dzięki czemu możliwe jest zasłonięcie np. dużych okien narożnych.

Szyny montowane do sufitu można dostać w kilku wariantach: jednotorowe, dwutorowe i wielotorowe. Wszystko zależy od tego, czy w danym pomieszczeniu będą same zasłony, czy powieszone zostaną również firanki. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie intymność we wnętrzu, a także dla tych, które lubią dekorować swoją przestrzeń i chcą zastosować różnego rodzaju upięcia, pobawić się kolorami lub strukturami.

Zastosowanie szyn sufitowych wywołuje optyczne wrażenie, że pomieszczenie jest wyższe niż w rzeczywistości. Dodają one również elegancji i ciepła wnętrzu, sprawdzą się zarówno w przestrzeniach minimalistycznych, jak i w pomieszczeniach bogato dekorowanych.

Są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można je dopasować do stylu w jakim urządzana jest przestrzeń. Ponadto, aby wnętrze wyglądało ładnie i było dopracowane w każdym detalu, do szyn sufitowych dokupuje się zaślepki, które są w tym samym kolorze, co montowana szyna. Dzięki temu wszelkie widoczne otwory i końce szyn, są ładnie ukryte i wszystko tworzy idealną, spójną całość. Osoby, które chciałyby ukryć samą szynę, mogą zamontować listwę zabudowującą. Aby jeszcze bardziej urozmaicić wnętrze można przymocować do niej oświetlenie LED. Jak widać, szyny maskujące to dodatkowa możliwość, aby swoją przestrzeń uczynić jeszcze bardziej wyjątkową.

Odpowiednie do każdego rodzaju wnętrz

Szyny sufitowe pozwalają na aranżowanie nawet trudnych architektonicznie wnętrz. Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, w których przestrzeń miedzy sufitem, a oknem jest niewielka. Ich montaż nie jest skomplikowany, co więcej, można je zastosować również w miejscach, w których położone są ściany kartonowo-gipsowe. Szyny są lekkie, nie obciążają, co w efekcie daje bezpieczeństwo i gwarancję wytrzymałości.

Zamontowanie szyn sufitowych pozwala na zabawę wnętrzem i nie rezygnowanie ze swoich dekoratorskich planów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here