Odświeżacz powietrza to szybki i skuteczny sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu i stworzenie w pomieszczeniu wyjątkowej atmosfery. Obecnie odświeżacze można nabyć w formie żelu, aerozolu lub cienkich rattanowych patyczków. Poszczególne modele występują w różnych wersjach zapachowych i mogą być mniej lub bardziej wydajne. A w jakim miejscu postawić odświeżacz powietrza w domu, by uzyskać zadowalający efekt?

Jak znaleźć idealne miejsce na odświeżacz powietrza?

Odświeżacze powietrza do domu mogą się charakteryzować różną wielkością, intensywnością zapachu oraz wydajnością. Jeśli odświeżacz ma tylko delikatnie zmienić woń danego pomieszczenia, to trzeba go postawić przy oknie lub w innym przewiewnym miejscu. Intensywny zapach można uzyskać, umieszczając dyfuzor z wybraną substancją w małym pomieszczeniu lub w pobliżu grzejnika. Poza tym wiele modeli posiada również możliwość regulowania siły, z jaką będzie wydzielany zapach. Na przykład odświeżacz powietrza z patyczkami zawiera w zestawie komplet rattanowych wkładów, a regulując liczbę patyczków we flakoniku, można z łatwością zmienić intensywność wybranej substancji.

Na jakiej wysokości ustawić odświeżacz powietrza?

Odświeżacze w aerozolu najczęściej są umieszczane wysoko, by substancja po wydostaniu się z opakowania mogła swobodnie opaść na dół i rozproszyć się po pomieszczeniu. Odświeżacze wkładane do kontaktu znajdują się przy samej podłodze i nie mogą być zasłonięte przez meble lub inne przedmioty codziennego użytku. Natomiast patyczki zapachowe można wygodnie umieścić na wysokości 1-1,5 m nad podłogą, ponieważ wówczas ich woń równomiernie wypełni całe wnętrze. Co ważne odświeżacz powietrza z patyczkami pełni również funkcję dekoracyjną, dlatego można go postawić w widocznym i dobrze oświetlonym miejscu.

W jakich pomieszczeniach warto postawić odświeżacz powietrza?

Odświeżacz powietrza może szybko zmienić zapach w całym domu i sprawić, że przebywanie w nim będzie wyjątkowo przyjemne. Jednak, aby tak się stało, trzeba go ustawić w strategicznym miejscu. Jeśli powierzchnia domu lub mieszkania jest niewielka, to wystarczy umieścić dyfuzor w maksymalnie dwóch pokojach. W przypadku większych wnętrz taki flakonik powinien stanąć w przedpokoju, łazience, salonie i sypialni. W sezonie grzewczym, gdy temperatura powietrza jest wyższa, zapach szybciej rozejdzie się po pomieszczeniach, natomiast przy niższej temperaturze woń będzie słabiej wyczuwalna.

Odświeżacze powietrza do domu mogą występować w różnych wersjach zapachowych. Dużą popularnością cieszą się obecnie wonie kwiatowe, owocowe, ziołowe oraz orzeźwiające i pobudzające mieszanki zapachów. Odpowiednie ustawienie dyfuzora pozwoli uzyskać optymalny zapach w wybranych pomieszczeniach, co korzystnie wpłynie na samopoczucie wszystkich domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here