Mezoterapia to zabieg medycyny estetycznej, który polega na podaniu wybranych składników odżywczych bezpośrednio do skóry. Ta metoda jest stosowana, aby pozbyć się przebarwień, wygładzić skórę i opóźnić procesy starzenia. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się specjalne ampułki, które mają starannie dobrany skład. A czym się charakteryzują preparaty do mezoterapii i jak dokonać właściwego wyboru?

Preparaty do mezoterapii – co warto o nich wiedzieć?

Podczas zabiegu mezoterapii igłowej skóra jest nakłuwana cienką igłą, a do komórek naskórka wstrzykuje się odpowiednie preparaty. Procedura dla większości pacjentek jest bezbolesna i pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów. Jednak, aby skóra była piękna i jędrna, kosmetolog musi dobrać ampułki o właściwym składzie. W tym celu stosuje się preparaty przeznaczone do pielęgnacji określonych części ciała takich jak dekolt, twarz czy skóra głowy. Ampułka może zawierać kwas hialuronowy, lipidy, białka oraz wiele cennych witamin. Przed wykonaniem zabiegu, kosmetolog powinien sprawdzić, czy klientka nie jest uczulona na wybrane składniki preparatu. Przeciwwskazaniem do mezoterapii może być także ciąża, stan zapalny skóry lub niektóre choroby przewlekłe.

Najczęściej stosowane składniki aktywne

Składniki aktywne zawarte w ampułkach do mezoterapii powinny stymulować komórki naskórka i pobudzać je do regeneracji. W trakcie zabiegu często stosuje się krzemionką organiczną, ponieważ odbudowuje błony komórkowe, pełni funkcję regulatora przemian komórkowych i wspomaga procesy wzrostowe komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Jest to doskonały sposób na szybkie odmłodzenie skóry. Jeśli klientka chce się pozbyć cellulitu, to kosmetolog powinien użyć preparatów bogatych w kofeinę, która usprawnia pracę naczyń krwionośnych i wspomaga rozkład tłuszczu. Kolejnym ważnym składnikiem ampułek do mezoterapii jest wyciąg z nostrzyka żółtego z dodatkiem rutyny. Ten preparat stosuje się, aby zredukować stany zapalne i zapobiec powstawaniu obrzęków.

Jakie witaminy można znaleźć w ampułkach do mezoterapii?

Głównym celem stosowania ampułek do mezoterapii jest dogłębne odżywienie i nawilżenie naskórka. Dlatego dobrej jakości preparaty muszą zawierać cenne witaminy i minerały. W składzie można znaleźć witaminę A, E i C oraz witaminy z grupy B. Dużą popularnością cieszą się ampułki z prowitaminą B5, która wykazuje silne działanie przeciwzapalne.

Zabieg mezoterapii igłowej to skuteczny sposób na poprawienie wyglądu skóry. Osiągnięcie doskonałych efektów nie będzie możliwe bez zastosowania ampułek z dobrym i sprawdzonym składem. Dlatego kosmetolog powinien korzystać z produktów oferowanych przez renomowanych producentów. Dzięki nim zabieg będzie skuteczny, a klienci wyjdą z gabinetu zadowoleni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here