Dzięki wykorzystaniu obiektów i modeli 3D prezentacja multimedialna może być jeszcze bardziej efektowna i skuteczniejsza w realizowaniu celów. Jak stosować elementy 3D, by wywierać wpływ na odbiorców i osiągnąć efekt WOW? Przedstawiamy kilka wskazówek.

Obiekty i modele 3D w prezentacji multimedialnej – dlaczego warto po nie sięgnąć?

 Przekształcenie Office 365 w platformę Microsoft 365 zaowocowało wieloma ulepszeniami, które nie ominęły także PowerPointa. Program zyskał nowe funkcje, w tym m.in. możliwość wykorzystywania w prezentacjach multimedialnych obiektów i modeli 3D. Pozwala to nie tylko zwiększyć atrakcyjność wizualną pokazów slajdów, ale również daje możliwość sterowania uwagą odbiorców.

Program PowerPoint bezproblemowo współpracuje z obiektami i modelami 3D. Za jego pomocą możesz nie tylko wstawiać elementy 3D, ale również zmieniać ich perspektywy oraz tworzyć animacje filmowe pomiędzy slajdami. Zwiększa to efektowność prezentacji multimedialnej. Ponadto obiekty i modele 3D można przechylać w górę lub w dół, a także obracać o 360 stopni.

Umiejętne wykorzystanie obiektów i modeli 3D pozwala ożywić nawet najnudniejszy pokaz slajdów. Dzięki elementom 3D jesteś w stanie opowiedzieć historię, która pozostanie w pamięci odbiorców na dłużej. Możesz też z łatwością pokazać określoną cechę obiektu i zwrócić uwagę publiczności na szczegóły.

Tworzenie prezentacji multimedialnej z obiektami i modelami 3D – garść praktycznych wskazówek

 Wstawianie obiektów i modeli 3D nie odbiega znacząco od wstawiania innych obrazów. Żeby tego dokonać, wystarczy na karcie „Wstawianie” kliknąć „Modele 3D”, a następnie wybrać źródło, z którego ma pochodzić element. Opcje są dwie – albo z pliku, albo ze źródeł online. W tym drugim przypadku w wyświetlonym oknie dialogowym możesz szukać obiektów i modeli 3D z biblioteki online Microsoftu.

Chcesz wiedzieć, jak wykorzystać obiekty i modele 3D w swojej prezentacji multimedialnej? Przedstawiamy kilka użytecznych wskazówek dotyczących ich wstawiania i obróbki.

1.Żeby podnieść atrakcyjność wizualną prezentacji multimedialnej, do obiektów i modeli 3D, dodaj efekty animacji. Wykorzystać możesz:

  • wjazd lub wyjazd,
  • obracanie i kołysanie,
  • skok i obrót.

Nie zapomnij, że PowerPoint daje Ci możliwość zmiany właściwości efektu, takich jak kierunek, oś obrotu czy też intensywność ruchu. Ułatwia to dostosowanie animacji do grupy odbiorców i celów, jakie prezentacja multimedialna ma realizować. W przypadku pitch deck, którą przedstawiasz inwestorowi, lepszym wyborem będą subtelne animacje. Jeśli tworzysz pokaz slajdów dla współpracowników, możesz puścić nieco wodze fantazji i zdecydować się na wyraziste efekty.

2.Jeśli obiekty i modele 3D dostępne w bibliotece Microsoftu lub w internecie Ci nie odpowiadają, w programie Paint 3D możesz przekształcić odręcznie wykonany szkic w element trójwymiarowy, a następnie wstawić je do prezentacji multimedialnej. To ciekawa opcja, dzięki której Twój pokaz slajdów będzie wyjątkowy.

Pamiętaj jednak, że stworzenie szkicu i przekształcenie go w obiekt 3D wymaga wysiłku, czasu i wyobraźni, a jeśli przystępujesz do tego po raz pierwszy, i tak nie masz gwarancji, że rezultat Cię zadowoli. Zamiast eksperymentować, możesz od razu skorzystać ze wsparcia profesjonalnej firmy. W ten sposób oszczędzisz czas i zyskasz gwarancję efektu

3.Jeśli chcesz zademonstrować produkt niejako od środka, możesz przygotować jego trójwymiarowy przekrój. Dzięki temu, że obiekt 3D reaguje na ruchy myszką, odbiorca będzie mógł dokładnie poznać nie tylko cechy i funkcje produktu, lecz także sposób jego działania.

Wykorzystanie obiektów i modeli 3D sprawia, że prezentacja multimedialna staje się ciekawsza, a prezentowane treści łatwiej zapadają odbiorcom w pamięć. Elementy trójwymiarowe możesz wstawić do pokazu slajdów samodzielnie. Jeśli jednak zależy Ci na profesjonalnym efekcie, skorzystaj z usług specjalistów. Stworzą oni efektowną prezentację multimedialną z obiektami i modelami 3D, która będzie nie tylko świetni wyglądać, ale również skłaniać odbiorców do określonych działań, takich jak np. zakup produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here