Dieta niejedno ma imię – nie musi kojarzyć się z wyrzeczeniami, lecz na pewno powinna charakteryzować się systematycznością spożywania posiłków o wysokiej wartości odżywczej.

Wśród codziennych obowiązków bardzo trudno znaleźć czas na to, by każdego dnia spożywać 4-5 wartościowych dań, w dodatku odpowiednio zbilansowanych. Na pomoc w takiej sytuacji przychodzi Prima Food Catering.

Dieta pudełkowa – co to jest?

Choć najczęściej kojarzy się z odchudzaniem, tak naprawdę dieta pudełkowa może stanowić po prostu wygodny sposób na to, by odżywiać się zgodnie z potrzebami swojego organizmu, nawet bez spektakularnych efektów utraty zbędnych kilogramów. Fit catering najczęściej obejmuje kilka niskokalorycznych, dobrze zbilansowanych posiłków o odpowiednim składzie (w zależności od preferencji – bez ryb, bez mięsa, bez laktozy, bez wybranych składników i tym podobnych) dostarczanych bezpośrednio pod wskazany adres.

Jakie diety można znaleźć w cateringu pudełkowym?

Poza dietami redukcyjnymi lub eliminacyjnymi o odpowiedniej kaloryczności, w dobrych cateringach można znaleźć również diety optymalne, domowe lub dla sportowców. Dla wielu osób to model żywienia przypominający nieco zamawianie posiłków na telefon, ale w wersji zdrowej, korzystnej dla naszego zdrowia, a nie w postaci fast foodu. Bogata różnorodność oferty w Prima Food nie pozostawia żadnych wątpliwości – z cateringu może skorzystać każdy!

Dieta pudełkowa dla kogo będzie najlepsza?

Każdy, bez względu na wiek, płeć czy rodzaj pracy, powinien dbać o prawidłowe żywienie, które korzystnie wpływa na zdrowie i nastrój. Pudełka to wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku każdego. Najchętniej z tego modelu żywienia korzystają osoby zamieszkujące duże miasta, żyjące aktywnie – single pracujący w korporacjach, którzy dotychczas żywili się głównie w bufetach. Dla takich osób najważniejsza cecha cateringu dietetycznego to dostarczanie gotowego pożywienia pod wskazany adres, co zdecydowanie redukuje czas potrzebny na zakupy, gotowanie i sprzątanie, a umożliwia trzymanie się diety każdego dnia.

Korzystają na niej jednak również seniorzy, którzy nie mają sił na codzienne gotowanie, a odżywcze posiłki są im potrzebne jak mało komu. Dla kilkuosobowych rodzin catering dietetyczny to także świetne rozwiązanie! W wielu domach każdy z domowników ma własne preferencje żywieniowe, przez co trudno gotować potrawy, które smakowałyby każdemu, a w dodatku były wartościowe pod względem odżywczym. Wybór diety pudełkowej – dla każdego innej – to mniej gotowania, mniej wyrzucania resztek, a przede wszystkim – więcej czasu na wspólne rodzinne przyjemności!

Czy dieta pudełkowa się opłaca?

A czy każdy może sobie pozwolić na dietę pudełkową? Ceny cateringu dietetycznego w ujęciu całodziennym okazują się wcale nie wyższe, niż całodzienne wyżywienie domowe lub w restauracjach. Podsumowując swoje codzienne wydatki na jedzenie można dojść do zaskakujących wniosków – wybierając dobrej jakości catering nie tylko zaczynamy zdrowo się odżywiać i mamy więcej czasu dla siebie, ale też wcale nie wydajemy na jedzenie więcej niż dotychczas!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here