Generatory azotu to urządzenia wytwarzające czysty azot ze sprzężonego powietrza, stanowiące alternatywę dla gazu dostarczanego rurociągiem, w butlach ciśnieniowych i w cysternach. Znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, laboratoriach, działach badawczych i rozwojowych firm, a także w farmacji oraz medycynie. Azot działa jako czynnik obojętny, eliminujący tlen i inne niepożądane gazy w procesach i zbiornikach magazynowych. Własny generator zapewnia ciągłą dostępność azotu i niezależność jego dostaw od źródeł zewnętrznych.

Jaki generator azotu wybrać i dlaczego?

Na rynku dostępne są różne generatory azotu, pochodzące od innych producentów, wykorzystujące różną technologię. Aby wybrać ten najlepszy, trzeba zastanowić się, czego oczekujemy od tego sprzętu. Jeśli interesuje nas wysoko wydajne, a przy tym całkowicie bezpieczne urządzenie. Dobrym wyborem będzie np. generator azotu BOGE. Sprzęt od tego producenta pozwoli na regulowanie wartości przepływu, ilości dostaw oraz czystości generowanego azotu. Cechuje je bardzo duża wydajność. Dodatkowo, w razie wzrostu potrzeb, jest przystosowane do rozbudowy modułowej.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając generator azotu?

Przede wszystkim istotna jest technologia zastosowana w danym urządzeniu. W generatorze BOGE użyto technologii adsorpcji zmiennociśnieniowej (PSA), która pozwala produkować azot za pomocą przepływu sprężonego powietrza przez kolumnę zawierającą substancję adsorbującą. Oczyszczone sprężone powietrze przepływa przez kolumnę wypełnioną molekularnym sitem węglowym (CMS). W trakcie tego procesu adsorbowane są molekuły tlenu. Czynność jest powtarzana aż do momentu nasycenia sita CMS molekułami powietrza. Kiedy nasycony zbiornik się regeneruje, proces przenoszony jest do drugiej kolumny. Dzięki temu możliwa jest ciągła praca generatora. Efektem jest wytworzenie azotu o stabilnej czystości, z czego najwyższa klasa cechuje się czystością aż 99,99%. Generatory BOGE pozwalają na dowolne regulowanie i dostosowywanie do naszych potrzeb nie tylko stopnia czystości, ale także wydajności azotu.

Kolejnym ważnym aspektem jest niezawodność generatora, na którą wpływa jakość jego wykonania. Generatory BOGE, dzięki zastosowaniu najwyższej klasy elementów, są niezawodne i niewymagające konserwacji. Wszystkie materiały cechuje wysoka jakość, a ich wykonanie jest restrykcyjnie kontrolowane na każdym etapie produkcji. Gwarantuje to maksymalną żywotność sprzętu. Za niezakłócone działanie w trybie ciągłym odpowiadają trwałe zawory, molekularne sito węglowe (CMS) oraz czujnik tlenku cyrkonu. Generatory azotu BOGE napełniane są wyłącznie przez wysokiej jakości adsorber. Wszystko to wpływa na zdecydowane ograniczenie kosztów serwisowych oraz wytwarzanie azotu o stabilnej jakości.

Wybierając generator, warto zwrócić także uwagę na możliwość dodatkowego wyposażenia. Generatory azotu BOGE mają możliwość wzbogacenia podstawowej wersji o sterowanie mikroprocesorowe lub bardziej komfortowe sterowanie z ekranem dotykowym. Sterowanie może odbywać się sieciowo przy użyciu standardowego modemu lub dzięki GPRS. Opcjonalną możliwością jest też obsługa zdalna, za pomocą interfejsu Ethernet. Generatory BOGE cechuje także prosta rozbudowa – poszczególne moduły są wkręcane, co daje możliwość konfiguracji dostosowanej do potrzeb użytkownika.

Decydując się na zakup generatora azotu, trzeba pamiętać, że jest to inwestycja na lata. Generatory BOGE gwarantują niezależność, stabilność oraz niezawodność. Dodając do tego najwyższą jakość, otrzymujemy urządzenie charakteryzujące się maksymalną żywotnością i najlepszą jakością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here