Nawet jeśli ktoś nie przywiązuje zbyt dużej wagi do modowych trendów, to musi przyznać, że w przypadku zmiany pory roku powinien wziąć pod uwagę wymianę garderoby. Bez względu na to, czy kolejna zima będzie sroga, czy raczej łagodna, pewne jest jedno – na ten czas letnie sukienki i krótkie spodenki wędrują na dno szafy. Ich miejsce zastępują takie ubrania, które przydadzą się na niższe temperatury.

Tania odzież z Azji – chińskie centrum handlowe

Choć ubranie jest istotną częścią naszego wizerunku, może w dużej mierze odpowiadać za pierwsze wrażenie, które zrobimy na rozmówcy, to jednak nie zawsze jesteśmy skłonni wydać na nie sporą sumę pieniędzy. Zwłaszcza, jeśli zakupy są związane z konieczną zmianą w garderobie – właśnie między innymi z powodu zbliżającej się jesieni czy zimy. Dlatego też dużą popularnością cieszą się takie miejsca, jak chińskie centra handlowe. Chętnie zakupy robią tam właściciele sklepów odzieżowych, którzy chcą uzupełnić swój asortyment o ciekawe, a jednocześnie tanie ubrania. Ich niski koszt to korzyść dla obu stron.

Właściciel sklepu nie musi wydawać zbyt wysokich sum pieniędzy na to, żeby włączyć konkretne towary do swojego asortymentu, a jednocześnie może pozwolić sobie na to, by w swoim lokalu wystawić te produkty także w korzystnych cenach, co jest niewątpliwym atutem dla klientów. Dodatkową zaletą chińskich hurtowni jest fakt, że w jednym miejscu można znaleźć ubrania w wielu różnych fasonach, modelach, a także rozmiarach, zarówno dla kobiet, mężczyzn, jak i dla dzieci.

O ile dorosły może stwierdzić, że jeszcze jeden sezon będzie chodzić w tej samej kurtce, którą już ma, o tyle w przypadku dzieci jest to trudne do zrealizowania. Pociechy rosną szybko, wyrastają z ubrań, często też szybciej niszczą odzież. Inwestowanie więc w drogie płaszcze, kurtki, bluzy czy spodnie może być bardzo kosztownym rozwiązaniem. Zdarza się, że dzieci rosną na tyle szybko, że nie ma pewności, czy na przykład te jedne, konkretne spodnie rzeczywiście wystarczą im do końca sezonu, czy nie będzie trzeba kupować nowych. Dlatego właśnie sporą popularnością cieszy się odzież z Chin, która jest nie tylko tania, ale i starannie wykonana.

Jesienne trendy – zakupy w chińskim centrum handlowym

Dla wielu osób nadążanie za modowymi nowinkami to niezwykle istotna kwestia. Chcą więc, żeby w sklepach, do których regularnie chodzą, odzież również wpisywała się w najnowsze trendy. Z punktu widzenia właściciela sklepu, to może być niemałe wyzwanie. Czasem trudno przewidzieć, co w najbliższym sezonie będzie na czasie, a co zyska największą popularność. Może się też okazać, że niektóre trendy po latach wrócą do łask. Tak jak to już było na przykład ze spodniami typu dzwony czy z wysokim stanem – kiedyś niesamowicie popularne, potem wyparte przez inne fasony, a po latach znów cieszące się ogromnym zainteresowaniem.

Zdarza się, że nagle ubraniami typu „must have” będą takie w konkretnym kolorze, na przykład musztardowym. Jak widać, takich zmian może być wiele i nie zawsze da się przewidzieć, który trend będzie tym wiodącym. Jednak uzupełnianie asortymentu sklepu w takich miejscach, jak chińskie hurtownie pozwala na szybkie zaopatrzenie swojego magazynu w to, co akurat będzie najbardziej potrzebne.

Niski koszt zakupów sprawia, że można też eksperymentować na własną rękę i wstawić do sklepu coś nietypowego, ale co jednocześnie mogłoby spotkać się ze sporym zainteresowaniem ze strony klientów. Może to być jakiś charakterystyczny kolor, wzór, fason. Łatwe robienie zakupów w chińskim centrum handlowym pozwala także na szybką zmianę oferty, na przykład w momencie, kiedy okazuje się, że zima w danym roku przyjdzie wyjątkowo szybko. Wtedy cienkie płaszczyki mogą być już nieprzydatne, a trzeba szybko dostarczyć do swojego sklepu typowo zimowe kurtki, czapki czy szaliki. Dzięki temu właściciel sklepu może więc wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, a przez to też zwiększa swoje szanse na dodatkowy zysk.

Źródło: GDPoland – hurtownia chińskiej odzieży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here