Tylko ręcznik, a jednak ważna rzecz – wybór ręcznika ma duże znaczenie i wpływa na nasz komfort. Ważne, aby dobrze chłonął wodę, był miękki i przyjemny w dotyku. Odpowiedni model z pewnością uprzyjemni kąpiele. A zatem – na co zwrócić uwagę, wybierając ręczniki?

Ręcznik – codzienny gadżet kąpielowy

Ręczniki są używane codziennie, nawet po kilka razy – głównie rano i wieczorem, ale ręcznik do rąk znacznie częściej. Warto mieć kilka różnych modeli – do twarzy, na siłownię, dla gości, do kąpieli, na basen itd. Najlepiej zdecydować się na komplet ręczników z dobrej jakości materiału, który będzie pasował do aranżacji łazienki. Poniżej zalety i wady najpopularniejszych materiałów.

Ręczniki bambusowe

Warte rozważenia są m.in. ręczniki bambusowe. Co ciekawe, włókna bambusowe są produkowane z roślin z gatunku bambusa występujących w klimacie tropikalnym i subtropikalnym Azji. Bambus posiada właściwości antybakteryjne i bakteriobójcze, ma wiele właściwości zdrowotnych.

Ręczniki bambusowe mają też działanie bakteriobójcze, antygrzybiczne i antyalergiczne. Nie gromadzą roztoczy czy kurzu, dzięki czemu są bardzo bezpieczne dla alergików oraz dzieci. Ręczniki wykonane z włókien bambusowych dobrze chłoną wodę – nawet o 60% lepiej niż bawełniane.

Ręczniki bawełniane

Są przyjemne i miękkie w dotyku, nie wywołują podrażnień, skutecznie chłoną wodę, można je prać nawet w wysokich temperaturach – aż 95 stopni Celsjusza. Dużą zaletą bawełny jest też fakt, że jest ona naturalna i przyjazna dla środowiska. Można wybrać zestaw do łazienki lub wybrać elegancki komplet na prezent.

Trzeba też pamiętać o walorach estetycznych ręczników – sprawdzą się one również jako dekoracja. Nie musisz kupować wszystkich w jednym kolorze – dobrze współgrają ze sobą różne odcienie jednej barwy albo duety typu szary i róż pudrowy, biel i beż, czerwień i czerń.

Ręczniki frotte

Również ręczniki frotte dobrze wchłaniają wodę i są przyjemne dla skóry. Wygodne, praktyczne, przyjemne dla skóry, estetyczne – mają wiele zalet. Warto zdecydować się na zakup takiego kompletu, gdyż wyróżnia je dobry stosunek ceny do jakości. Wybierając ręcznik z tego materiału, trzeba jednak zwrócić uwagę na jego jakość i splot – musi być mocny i gęsty, by dobrze służył również po kilku praniach.

Dużą zaletą ręczników frotte jest też ich chłonność – szybko wchłaniają wodę, można je też prać w wysokich temperaturach. Ich wadą może jednak być faktura – z jednej strony mają oryginalny design, ale są podane na uszkodzenia, jeśli zahaczymy o pętelkę paznokciem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here