Praca w szklarniach w ogrodnictwie jest pracą sezonową szeroko dostępną na terenie Holandii. Obywatele Polski są pracownikami cenionymi ze względu na ich sumienność, pracowitość i uczciwość. Dlatego też holenderscy pracodawcy chętnie zatrudniają naszych rodaków, a pracy z każdym rokiem nie ubywa. Praca w szklarniach jest specyficzną, ale bardzo atrakcyjną formą zarobku. Jej podjęcie niesie za sobą wiele korzyści – niezależnie od tego, czy wybierzemy ją jako pracę sezonową, czy długoterminową. Jak ją podjąć i dla kogo nadaje się taka forma zarobku?

Praca w szklarniach – czego się spodziewać?

Praca w ogrodnictwie najczęściej kojarzona jest z zatrudnieniem sezonowym. Oczywiście jest to prawda, ale nie cała. Rośliny uprawiane w szklarniach potrzebują uwagi i opieki przez cały rok. Dlatego zatrudnienie w ogrodnictwie do pracy w szklarniach można z powodzeniem traktować zarówno jako pracę sezonową, jak i jako całoroczne stałe zatrudnienie. Zatrudnienie w szklarniach to zarówno praca przy kwiatach, jak i przy owocach czy warzywach, między innymi truskawkach czy ogórkach. Jest to praca wymagająca pewnego wysiłku fizycznego, ale posiada ona również wiele zalet. Z pewnością praca w szklarniach jest metodą uczciwego i dobrego zarobku dla każdego pracownika – niezależnie od wieku, wykształcenia czy posiadanych umiejętności językowych. Praca ta ze względu na to, że jest legalną formą zatrudnienia, pozwala na zachowanie wszystkich przywilejów osoby zatrudnionej. Taki pracownik ma więc możliwość korzystania ze świadczeń zdrowotnych, a w razie wypadku w pracy lub w drodze do albo z pracy należy mu się pełna ochrona z tym związana. Mało kiedy myślimy o kwestii legalności zatrudnienia – dopóki nie zaistnieje potrzeba skorzystania z praw przysługujących pracownikowi na etacie. Ponadto praca w szklarni niezależnie od pory roku gwarantuje pracę w cieple, co również jest cenne, jeśli porównywać to z przewiewnymi halami, gdzie od jesieni panuje chłód.

Praca w szklarniach sposobem na odłożenie sporej sumy pieniędzy

Jako że pracownicy z Polski znani są holenderskim pracodawcom jako uczciwi, pracowici i sumienni, to są oni chętnie zatrudniani do różnych prac, w tym w szklarniach. Dla naszych rodaków to dobre rozwiązanie. Kilka miesięcy pracy w Holandii po powrocie do Polski daje naprawdę spore oszczędności. Są to pieniądze, które można wpłacić na lokatę czy też przeznaczyć na spłatę zobowiązań finansowych lub po prostu odłożyć do wykorzystania na dogodniejszy moment. Niemniej sumy są naprawdę znaczące. Dodatkowo jeśli zdecydujemy się na wybór biura pośrednictwa pracy i wybierzemy ofertę pracy z zakwaterowaniem, to generuje kolejne oszczędności. Zakwaterowanie oferowane przez biura pośrednictwa pracy eliminują potrzebę poszukiwania mieszkania na własną rękę, a dzięki temu pozwalają uniknąć ryzyka natknięcia się na oszustów. Ponadto zatrudnienie z zakwaterowaniem gwarantuje nieporównywalnie niższe ceny niż w przypadku samodzielnego wynajmowania mieszkania.

Z czym wiąże się praca w szklarniach?

Praca w szklarniach wiąże się ze stałym obcowaniem z przyrodą i naturą. W związku z tym trzeba się liczyć z możliwością spotkania różnorodnych robaków i insektów. W żadnym razie nie są one groźne czy niebezpieczne dla zdrowia, ale dla osób mających problem z pająkami czy robakami może to stanowić sporą przeszkodę i dyskomfort. O ile zbiór truskawek czy ogórków odbywa się blisko gruntu, o tyle wiele innych roślin może rosnąć znacznie wyżej, w donicach. W związku z tym trzeba być przygotowanym do pracy na wysokości. Na przykład wiele prac związanych z uprawą pomidorów wykonywanych jest w specjalnych koszach, które są podnoszone nawet do wysokości 5 metrów. Są to pewne niewielkie niedogodności. Mimo tego praca w szklarniach w Holandii jest bardzo dobrym i chętnie wybieranym przez Polaków sposobem na zarobek.

Źródło: Faspacking

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here