Nowoczesny dom powinien być zbudowany tak, aby mieszkało się w nim wygodnie, ciepło i jednocześnie nie za gorąco. Klimatyzacja jest przydatna, ale czasami wystarczy użyć odpowiednich materiałów budowlanych, aby dom nie był gorącym miejscem. Ważne są dobre stropy – mogą to być stropy gęstożebrowe, teriva lub WPS, stropy z filigranu lub płyt kanałowych albo stropy monolityczne. Każdy klient samodzielnie wybiera najlepsze rozwiązanie. Są trzy sposoby na ciepły dom: ściany złożone z więcej niż jednej warstwy, docieplone mury oraz dobre pokrycie dachowe. Kilkuwarstwowe ściany są kosztowne, ale dobrze ocieplają dom. Takie ściany na pewno warto mieć, ponieważ doskonale spełniają swoją rolę. Najbardziej pracochłonna jest ściana trójwarstwowa, która doskonale ociepla dom i nie pozwala lokatorom marznąć. Takiego domu nie trzeba nadmiernie ogrzewać, co jest ogromną zaletą. 

Zanim zdecydują się Państwo na wybór metody budowania domu to…

Koniecznie trzeba porozmawiać z fachowcami, oni doradzą i sprawią, że klient nie będzie musiał szukać rozwiązań samodzielnie. Ich porady na pewno będą bezcenne. Po zbadaniu tematu można wybudować wygodny dom i cieszyć się jego parametrami. Warto znaleźć czas, ponieważ dom buduje się na wiele lat, nie na dzień czy dwa. Trzeba pomyśleć też o tym:

* dla ilu osób buduje się dom;

* jaki powinien być – ile pokoi, łazienek, mały lub duży taras, czy konieczny jest garaż, czy nieodzowna jest piwnica;

* jaka energooszczędność jest istotna;

* jaki powinien być koszt budowy ścian.

Te dane pozwolą postawić dom dostosowany w pełni do potrzeb. Na etapie projektowania należy też pomyśleć jaki ogród chcemy mieć, jakie rośliny należy w nim posiać, czy zlecić przygotowanie projektu domu innym osobom, czy samodzielnie zaprojektować ogród. Zagadnień jest wiele, łącznie z tym, czy stosujemy siding, czyli warstwę zewnętrzną, czy chcemy mieć dach spadzisty, czy prosty, jak powinno wyglądać otoczenie domu, jakim płotem go ogrodzić. Planowanie własnego domu to cała logistyka oraz bezcenna sprawa. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here