Obecnie niemal każdy z nas ma stały dostęp do internetu. Wiele osób nie jest świadome, że Sieć to także doskonałe miejsce do promowania własnego biznesu. jak to zrobić? Oto kilka użytecznych wskazówek.

Wypromuj się w Internecie!

Najważniejsza jest strona internetowa. Nie musi być ona bardzo skomplikowana. Liczy się przede wszystkim jej funkcjonalność i przejrzystość. Potencjalny klient musi szybko znaleźć potrzebne  mu informacje. W innym przypadku zniechęci się i na dobre odejdzie do konkurencji. Zadbajmy też o estetykę, ładną stronę chętniej się przegląda i częściej do niej wraca.

Nie możemy też zapominać o sile jakie mają media społecznościowe. Zwłaszcza Facebook czy Instagram. Wiele osób szukając produktu czy usługi korzysta właśnie z tych mediów. 

Portale mają ważną zaletę, złożenie na nich konta jest całkowicie darmowe… I daje wiele korzyści? Jakich, na przykład możemy pokazywać swoje produkty czy usługi. Wystarczy zrobić dobre zdjęcia i dodać chwytliwy opis. Dodatkowo taka promocja to marketing szeptany. Zadowolony klient „zalajkuje” nasz fan page i tym samym poleci nas swoim znajomym. Tak działa marketing szeptany, czyli poczta pantoflowa. Ona ma ogromną siłę. Wszak zacznie bardziej ufamy opiniom znajomych niż reklamom…

Portale społecznościowe dają nam też szansę na błyskawiczny kontakt z potencjalnym klientem. Wystarczy odpowiedzieć na zostawiony komentarz czy wiadomość. To ważne, bo w dzisiejszych czasach liczy się szybkość reakcji. W innym przypadku konkurencja nas wyprzedzi…

Oczywiście socjal media to nie wszytko co możemy zaoferować naszym klientom i kontrahentom. Wiele firm decyduje się na prowadzenie bloga. Umieszczają tam nie tylko wpisy o swoich usługach czy produktach, ale też różnego rodzaju porady i wskazówki. Dzięki temu budują swój wiarygodny wizerunek.

Oczywiście nie musimy mieć profili na wszystkich portalach. Ważne żeby dopasować rodzaj promocji do profilu naszej firmy. Powinniśmy też na bieżąco reagować na zmiany na rynku i zmieniające się trendy. Reklama musi być do nich odpowiednio dopasowana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here