Paznokcie hybrydowe to popularna alternatywa dla tradycyjnych tipsów i zwykłego manicure. Hybryda nakładana jest na naturalną płytkę paznokcia i robi się ją znacznie krócej niż przedłużanie. Odpowiednio wykonane hybrydy utrzymują się w nienagannym stanie na paznokciach przez okres 2-3 tygodni, dlatego są idealną opcją dla kobiet, które chcą cieszyć się pięknymi paznokciami bez konieczności ich częstego malowania.

Paznokcie hybrydowe

Do wykonania hybryd wymagana jest odpowiednia długość naturalnych paznokci. Nie jest to więc metoda polecana dla kobiet, które mają problemy z zapuszczeniem dłuższych paznokci. Hybryda może być jednak nałożona także na krótkie paznokcie, wystarczy tylko odpowiednio je wyprofilować i usunąć skórki. Manicure hybrydowy to warstwa specjalnie przygotowanej masy, która jest utwardzana promieniowaniem UV. Masę przygotowuje się ze specjalnej bazy, na którą nakłada się właściwy lakier. Paznokcie zyskują swoją strukturę od razu po utwardzeniu. Cechą hybrydy jest jej wysoka trwałość w porównaniu do zwykłego lakieru, a także połysk i możliwość wykonywania dowolnych zdobień.

Czy lakier hybrydowy niszczy paznokcie?

Prawidłowo wykonana hybryda nie powinna wiązać się z uszkodzeniem płytki paznokcia, może jednak powodować jej czasowe przesuszenie. Bardzo często można się jednak spotkać z manicure hybrydowym wykonywanym w sposób nieprawidłowy. W szczególności należy uważać przy nakładaniu poszczególnych warstw lakieru oraz ściąganiu hybrydy. Zwykle to właśnie usuwanie lakieru powoduje uszkodzenie płytki paznokcia – po hybrydzie paznokcie mogą mieć tendencję do rozdwajania się, stają się łamliwe i ciężko doprowadzić je do porządku. Często powrót do normalności może trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy! W przypadku hybryd wykonanych w renomowanych salonach i na produktach dobrej jakości, szansa na uszkodzenie płytki jest naprawę niewielka. Oczywiście zawsze należy brać ją pod uwagę – w końcu stan paznokci po zabiegu w dużej mierze zależy nie tylko od umiejętności kosmetyczki, ale także od indywidualnych predyspozycji osoby, która ma wykonywaną hybrydę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here