Tegoroczna majówka zbliża się wielkimi krokami, więc warto zaplanować ją już teraz. Długi weekend to moment wytchnienia i czas na wypoczynek w najpiękniejszym wiosennym okresie. Chwila złapania oddechu, a dla studentów jedna z ostatnich okazji na beztroskę przed zbliżającym się wirem przygotowań do sesji i egzaminów kończących rok akademicki. Jak wykorzystać ten czas najlepiej, wraz ze znajomymi, nie wydając przy tym majątku? To pytanie zadaje sobie pewnie większość młodych ludzi. Kilkudniowy wypad do Warszawy może okazać się trafionym pomysłem.

Wyprawa na studencką kieszeń

Stolica jest miastem bardzo dobrze połączonym z innymi punktami Polski, dlatego podróż nie stanowi większego problemu. Jadąc paczką, najlepiej wybrać się swoim samochodem, podział kosztów będzie bardzo przystępny dla każdego uczestnika wyprawy, a własne auto ułatwi poruszanie się w mieście docelowym. Inną opcją jest podróż pociągiem czy busem – studenci z legitymacją płacą jedynie połowę ceny za bilet. Warto zawczasu znaleźć nocleg, bo tegoroczny przedłużony weekend może być dla wielu okazją do podobnej wyprawy. Tutaj także rozwiązań jest wiele. Warszawa oferuje bardzo wiele hosteli znajdujących się w samym centrum. Dobrą opcją jest również popularne Airbnb, czyli wynajem czyjegoś mieszkania na kilka dni, niewielkim kosztem.

To warto zobaczyć

W czasie wyprawy warto odwiedzić kilka znanych miejsc turystycznych, jak Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto czy Pałac Kultury i Nauki. Będąc w ostatnim z nich koniecznie trzeba zobaczyć panoramę miasta. Pozostając w temacie kultury, większość muzeów jest otwarta w majówkę. Administratorzy obiecują dodatkowe atrakcje. Nie zabraknie również czegoś dla fanów muzyki – plenerowe koncerty mogą być dobrą opcją, jeśli akurat zabraknie Wam pomysłu, jak spędzić wieczór.

Aktywny wypoczynek ze znajomymi

Studenci wybierający się grupą na majowy wypoczynek mogą spędzić ten czas w aktywny sposób. Nawet jeśli pogoda nie dopisze, nic straconego. Bardzo oryginalnym pomysłem będzie rozgrywka paintballa w centrum Warszawy. Dobra zabawa, adrenalina i przede wszystkim praca w grupie, do tego nieco ruchu na świeżym powietrzu. Podczas gry wyrabia się refleks, planuje taktykę działania, a także poznaje się ludzi i zapomina o wszystkich problemach. Odpoczynek w sportowym wydaniu wydaje się strzałem w dziesiątkę.  

Nad Wisłą

Warszawa to także piękne miejsca położone nad Wisłą. Wzdłuż brzegu utworzone są tzw. plaże miejskie, które są dobrym miejscem na piknikowanie w centrum miasta, wśród natury. Istnieje także opcja rejsu statkiem wycieczkowym i podziwianie miasta z perspektywy rzeki. Na taki rejs warto wybrać się kiedy słońce chyli się ku zachodowi – miasto wtedy prezentuje się jeszcze bardziej malowniczo. Kiedy już nieco się ściemni warto udać się na multimedialne widowisko w Parku Fontann – w czasie majówki nastąpi inauguracja nowego sezonu.

Weekend majowy tylko w stolicy

Warto wykorzystać majówkę i wybrać się z przyjaciółmi do Warszawy. Wyjazd ten z pewnością pozwoli naładować akumulatory, a wspomnienia będą miłą pamiątką ożywiającą rzeczywistość po powrocie na uczelnię. Bezcenny czas wśród znajomych nie musi kosztować zbyt wiele, ważne gdzie i ważne z kim. 

Źródło: Paintballwarszawski.pl – sprzęt paintballowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here