Niemalże we wszystkich przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją, wykorzystuje się systemy rurowe. To za ich pośrednictwem transportuje się różnego rodzaju mieszanki niezbędne do produkcji żywności, materiały sypkie czy substancje wykorzystywane w przemyśle chemicznym. Od lat przedsiębiorstwa poszukują systemów, które zapewnią dużą efektywność przy jednoczesnym minimalizowaniu niebezpieczeństwa związanego z awarią systemów rurowych.

System rurowy Jacob – czym jest?

Firma założona przez Friedricha Jacoba działa nieprzerwalnie od 1924 roku. Żmudna praca technologów zaowocowała pojawieniem się na rynku najwyższej klasy systemu rurowego do transportu materiałów sypkich. Wykonany z najlepszych materiałów system odporny jest na uszkodzenia mechaniczne i działanie trudnych warunków panujących wewnątrz przedsiębiorstwa. Wywijane obrzeża oraz charakterystyczny kołnierz są elementami wyróżniającymi system rurowy Jacob na tle pozostałych technologii dostępnych na rynku. Elementy te sprawiają, iż transport odbywający się wewnątrz rur jest w pełni bezpieczny – system można z powodzeniem zastosować w przemyśle chemicznym. System Jacob wykorzystuje dwa rodzaje obejm łącznych. W miejscach, które można łatwo zdemontować firma stosuje obejmy z klamrą zaciskową, natomiast w pozostałych obejmy dwuśrubowe – szczelność gwarantowana.

Zalety systemu

Montaż konstrukcji nie powinien okazać się trudny, a zamontowany przez specjalistów powinien służyć swojemu właścicielowi przez długie lata. Oczywiście, aby było to możliwe, niezbędne jest okresowe serwisowanie całego systemu. Tylko ono pozwoli usunąć drobne usterki, które mogłyby przyczynić się do jego awarii.

Firma produkująca systemy posiada największy w Europie magazyn wyrobów gotowych, dzięki czemu nie musimy martwić się o części zamienne do systemu Jacob. Opisywany system został dopuszczony do kontaktu z produktami spożywczymi. Zostało to poświadczone specjalnym atestem. Co więcej, system jest łatwy w czyszczeniu. Poszczególne elementy zestawu można bez trudu zdemontować. Produkt posiada też certyfikat odporności na ciśnienie wybuchu.

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo jego użytkownikom system został wyposażony w przewody uziemiające. Zapobiega to niebezpiecznym sytuacjom, do których mogłoby dojść w wyniku powstania ładunków elektrostatycznych.

Zastosowanie systemu

Niemiecka precyzja sprawiła, iż na rynek trafił system niemalże bezawaryjny. Wydajny i niezwykle trwały oraz odporny na uszkodzenia, może służyć przedsiębiorstwu przez wiele lat. Doskonale sprawdzi się w przemyśle, w branży spożywczej, jak i chemicznej. System wyprodukowany ze stali nierdzewnej nie poddaje się wpływom transportowanych w nim materiałów. Dodatkowe warstwy chronią układ przed działaniem niekorzystnych czynników. Rozwiązanie to dodatkowo chroni system rurowy.

System Jacob jest jednym z najlepszych systemów dostępnych na rynku. Wyróżnia go znakomite wykonanie, przemyślana konstrukcja, przystępna cena oraz bezawaryjność.

źródło: proorganika.com.pl – złączki rurowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here