Założenie i późniejsze prowadzenie firmy dostawczej to niełatwe zadanie. Konkurencja na rynku jest znaczna, dlatego warto odpowiednio reklamować swoje działania. Do najbardziej cenionych cech na rynku zalicza się obecnie nowoczesność i innowacyjność. Czym wyróżniają się nowoczesne firmy transportowe? Jak pozyskać zaufanie nowych klientów?

1. Terminowość

Nowoczesna i profesjonalna firma dostawcza jest wybierana przez klientów właśnie ze względu na terminowość dostaw. Wymaga to oczywiście ścisłej współpracy między członkami zespołu i dobrej organizacji zadań i czasu pracy. Nowoczesna firma dostawcza bierze pod uwagę możliwość opóźnień w dostawach i wlicza je do czasu realizacji zlecenia. Uczciwe podejście do klienta jest kluczowe w tym biznesie i zawsze przynosi korzyści.

2. Stosowanie systemów telematycznych

Wydajne zarządzanie flotą pojazdów może nastręczać wielu problemów. Istnieją jednak rozwiązania, które znacznie je ułatwiają. Przykładem jest platforma WEBFLEET. Umożliwia bezpieczny dostęp do niezbędnych informacji, aby jak najlepiej zarządzać działaniami swojej floty. Dzięki WEBFLEET nawet za pomocą smartfona możesz sprawdzić, w którym miejscu znajdują się Twoje pojazdy i jak są wykorzystywane. Dzięki temu pożytecznemu systemowi zaoszczędzimy na czasie dostaw, ponieważ nawigacja pokieruje kierowcę we wskazane miejsce, omijając korki i inne utrudnienia na drodze. Dzięki otrzymywanym na bieżąco informacjom możesz sprawnie wyznaczać zadania i podejmować trafne decyzje. System WEBFLEET wykorzystuje najlepsze mapy, planuje trasy kierowców, posiada przejrzysty interfejs z widokiem na wskaźniki KPI, umożliwia bieżące raportowanie oraz dostęp do danych historycznych.

3. Wykwalifikowana kadra pracowników

Firmę tworzą ludzie. Nie można o tym zapominać. Dobry pracownik jest na wagę złota. Warto inwestować w jego rozwój, pomagać mu zdobywanie kolejnych licencji, umożliwiać udział w szkoleniach i doceniać finansowo. Wykwalifikowana i doceniana przez pracodawcę kadra pracowników jest najlepszą wizytówką nowoczesnej i innowacyjnej firmy.

4. Odpowiednio dobrane ceny oferowanych usług

Jedną z najbardziej problematycznych kwestii w branży transportowej jest cennik usług, jednak odpowiednio skonstruowany jest jedną z cech nowoczesnej firmy transportowej. Zbyt niskie ceny budzą podejrzenia co do jakości wykonywanych usług, zbyt wysokie odstraszają potencjalnych klientów. Warto dostosować go odpowiednio do jakości oferowanych przez firmę działań.

5. Ekologia

Firma dostawcza raczej nie kojarzy się z modną, ale przecież tak potrzebną w dzisiejszych czasach, ekologiczną postawą. Można jednak starać się zmienić ten wizerunek, wprowadzając zmiany w swojej firmie. Co możemy zrobić, by zmniejszyć dotychczasowe zanieczyszczenie środowiska? Warto korzystać z nowoczesnej floty spełniającej normy ekologiczne EURO 5 i 6, a także dążyć do poprawy stylu jazdy na bardziej ekologiczną. Zadanie to umożliwiają wspomniane systemy telematyczne.

Czy Twoja firma transportowa posiada choć jedną z wyżej wymienionych cech nowoczesnej firmy dostawczej? Zwróć uwagę na to, co możesz zmienić, by zmniejszyć czas dostaw i zoptymalizować pracę firmy, a tym samym sprawniej realizować zlecenia klientów.

Inspirowane: Obsługa tachografu cyfrowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here