Premiera nowego Xbox Series X zbliża się wielkimi krokami. Zgodnie z oficjalną informacją spodziewać można się jej pod koniec 2020 roku. Phil Spencer, dyrektor marki Xbox,  zapowiedział, iż najnowsza konsola doskonale wpasowuje się w inspirującą przyszłość gier wideo. To nie tylko bliższy kontakt z grami, ich twórcami i innymi graczami, ale też jeszcze większa radość z prowadzonej rozgrywki. Czym wyróżnia się konsola Xbox Series X? I dlaczego warto zwrócić na nią uwagę?

Nowy projekt i nowe możliwości

Xbox Series X to powiew świeżości, który w szczególności objawia się w niesamowitej specyfikacji. Pierwszą ważną cechą jest niespotykana do tej pory wydajność. Najlepszy pod tym względem Xbox One X ma zostać przewyższony przez nową konsolę aż czterokrotnie! Tak ogromna zmiana otworzy wiele możliwości twórcom gier i da szansę na znaczącą poprawę oprawy graficznej oraz lepsze zaplanowanie zaawansowanej fizyki.

Minimalistyczna lecz zgrabnie wyglądająca obudowa kryje pod sobą wiele niespotykanych do tej pory w sprzętach tego typu rozwiązań. Dzięki nim cieszyć będzie można się:

  • mocą obliczeniową o wartości 12 Teraflopów – uczyni to konsolę Xbox Series X królową w swojej kategorii;
  • pamięcią RAM 16 GB GDDR6;
  • procesorem AMD Zen 2 – składa się na niego ośmiordzeniowy układ obsługujący 16 wątków charakteryzujących się częstotliwością taktowania 3,8 GHz (częstotliwość zmienna);
  • dyskiem SSD 1 TB –  szybki dysk, według producenta zapewniający znacznie krótszy czas ładowania gier i ich instalacji, a także zwiększoną wygodę użytkowania;
  • możliwość rozbudowy – konsolę uzupełnić można będzie o dodatkową kartę pamięci 1 TB;
  • 4K i 60 – 120 fps – XboX Series X w standardzie zapewni rozdzielczość 4K, a w niektórych przypadkach również 8K. W grach, w zależności od wymagań, cieszyć można będzie się przedziałem od 60 do nawet 120 klatek na sekundę, co przełoży się na wyjątkową płynność;
  • synchronizacja obrazu – lepsza synchronizacja konsoli i telewizora poprawi wygląd animacji i wyeliminuje problem rwącego się obrazu.

Dodatkowe zalety nowej konsoli Xbox Series X

Minimalistyczna obudowa to nie tylko zaleta pod względem wizualnym. Pionowa konstrukcja w typie tower przypomina przeznaczony do gier komputer PC. Zapewni to wygodę w wyborze miejsca dla niej. Co więcej, konsola wcale nie będzie musiała być ustawiona pionowo, gdyż równie dobrze będzie działać położona w poziomie. Sposób ułożenia nie wpłynie na jakość odprowadzania ciepła.

Trzy kanały stworzone dla optymalnego przepływu powietrza rozprowadzą temperaturę, pozwalając na pracę bez zbędnych dźwięków i przegrzewania podzespołów. Dzielona płyta główna, odpowiednia obudowa radiatora oraz komora parowa wspólnie zoptymalizują przepływ ciepła i odprowadzą jego nadmiar. Cichy wiatrak, jako część architektury równoległego chłodzenia, zapobiegnie natomiast przegrzewaniu i nie zakłóci rozgrywki swoimi dźwiękami.

Specjalnie zaprojektowany kontroler Xbox zapewni zwiększoną precyzję podczas rozgrywki. Zachwyci zwłaszcza osoby o mniejszych rękach, dla których klasyczne kontrolery nie zawsze były proste w obsłudze.

A co z grami?

Znane z Xbox One, Xbox 360 oraz Xbox gry zyskają nowe życie dzięki Xbox Series X. Szybsze wczytywanie, zwiększona rozdzielczość i utrzymująca się na wysokim poziomie liczba klatek, a także ogólna poprawa jakości zachwycą każdego użytkownika. Gry stworzone z użyciem zestawu deweloperskiego przeznaczonego dla tej konsoli w pełni skorzystają z jej możliwości. Wedle zapowiedzi zdecydowanie warto czekać na Halo Infinite!

Fani marki Xbox z pewnością nie zawiodą się konsolą nowej generacji jaką będzie Xbox Series X. Wyjątkowa wydajność, doskonałe chłodzenie i wysoka jakoś rozgrywki spodobają się również osobom, które wcześniej nie miały styczności z konsolami. Xbox Series X to sprzęt, na który warto czekać!

źródło: gamefinity.pl – sklep z grami online

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here