Jeśli zależy Ci na obniżeniu wydatków na energię elektryczną, to montaż paneli fotowoltaicznych jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego właściciela domu. Cena paneli fotowoltaicznych nieustannie spada, zaś technologia staje się nie tylko coraz bardziej nowoczesna, ale i wydajna. Te dwa aspekty powinny przemawiać za tym, że posiadanie paneli PV to dobra inwestycja.

Domowa instalacja fotowoltaiczna – zacznij korzystać z darmowej energii

Zakup paneli fotowoltaicznych to jednorazowy wydatek. Jednakże tego rodzaju inwestycja posiada szereg korzyści, których nie sposób pominąć. Po pierwsze pozyskiwana energia zaliczana jest do źródeł odnawialnych, a co za tym idzie – niewyczerpalnych. Po drugie posiadanie fotowoltaiki, zamontowanej przy gruncie czy też na dachu domu, jest doskonałym sposobem na wykorzystanie promieniowania słonecznego do oświetlania budynku i zasilania posiadanych w nim sprzętów elektrycznych oraz elektronicznych. Sprawne działanie inwertera pozwala przekształcić prąd stały w przemienny, który z powodzeniem zasili każde urządzenie RTV czy AGD – bez względu na jego moc czy częstotliwość pracy.

Dzięki panelom fotowoltaicznym mamy pewność, iż nasze działania nie zagrażają środowisku naturalnemu, co jest szczególnie ważne z uwagi na postępującą degradację ekosystemu i zatrzymanie swobodnego rozwoju fauny oraz flory spowodowane niszczycielskim działaniem człowieka. Korzystanie z tradycyjnych źródeł energii wiąże się również z generowaniem dużych kosztów, które z uwagi na coraz większe zapotrzebowanie domowników pochłaniają znaczną część budżetu. Bywa, iż z racji zbyt wysokich rachunków za zużycie prądu elektrycznego mieszkańcy zmuszeni są zrezygnować z realizacji swoich planów, jak również odkładać różnego rodzaju inwestycje na czas przyszły i często nieokreślony.

Korzyści z zakupu paneli PV

Osobom, które obawiają się, że inwestycja w panele fotowoltaiczne znacznie przekroczy ich aktualne możliwości finansowe, zaleca się wykorzystanie wielu dogodnych metod dofinansowania, które są stworzone do inwestycji związanych z OZE. Warto jest poświęcić chwilę swojego wolnego czasu i zainteresować się, jakie konkretnie programy obowiązują w danym regionie. Jest to bardzo dobry pomysł na odciążenie swojego budżetu, szczególnie gdy zależy nam na posiadaniu fotowoltaiki w możliwie jak najkrótszym czasie. Ponadto wiele specjalistycznych i renomowanych firm pomaga w procesie pozyskiwania kredytów na zakup paneli fotowoltaicznych, jak również doradza, w jaki sposób fachowo oraz solidnie przygotować wniosek o dofinansowanie do tego typu instalacji. Można również skorzystać z ulgi podatkowej, która funkcjonuje od 1 stycznia 2019 roku. Jest to szansa na odliczenie wydatków na działania związane z zainwestowaniem w fotowoltaikę. Koszty poniesione na ów cel można od razu odliczyć od podstawy wymiaru podatku dochodowego w danym roku kalendarzowym. Łączna kwota odliczenie wynosi aż 53 000 złotych.

Panele fotowoltaiczne – dlaczego są opłacalne dla właściciela domu?

Panele fotowoltaiczne pozwalają właścicielowi domu, zarówno tego jedno-, jak i wielorodzinnego, na niezależność energetyczną. Ponadto umożliwiają one produkcję własnego prądu elektrycznego – bez potrzeby oszczędzania na rachunkach za zużycie prądu pochodzącego od lokalnych dostawców. Rozwiązanie w postaci paneli PV stanowi także rekompensatę dla zdegradowanego środowiska naturalnego, które ulega skażeniu z racji nadużywania metod pozyskiwania energii pochodzącej z tradycyjnych źródeł. Wiadomo, iż ceny gazu, ropy naftowej czy węgla kamiennego są bardzo wysokie, a co za tym idzie, koszt zakupu tych surowców rośnie z roku na rok. Posiadając fotowoltaikę, można wykorzystać to, co dała nam natura i cieszyć się ekologiczną oraz darmową energią przez 365 dni w roku.

Fotowoltaika pozwala na cykliczne wytwarzanie własnego prądu, który pochodzi z energii słonecznej. Dzięki temu wzrost cen za zużycie energii nie jest odczuwalny przez portfel danego właściciela domu.

Źródło: House Solutions – fotowoltaika, pompy ciepła, klimatyzacje

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here