Budownictwo obecnie poszukuje materiałów ekologicznych oraz pozwalających na wykonywanie budynków o niskim zapotrzebowaniu na energię. Użyte materiały muszą zapewniać odpowiedni poziom wilgoci wewnątrz pomieszczeń oraz izolację termiczną zimą i latem. Takim produktem jest keramzyt. Granulat powstaje przez wypalenie gliny i posiada dużą porowatość. Przestrzenie w jego strukturze doskonale izolują termicznie. Przez łączenie granulatu za pomocą spoiwa cementowego mogą być z niego wykonywane elementy o dowolnym kształcie i wymiarze. Materiał jest odporny na zalanie oraz różnicę temperatur, przez co konstrukcja jest odporna na uszkodzenia.

Elementy architektoniczne wykonane z keramzytu

Producenci oferują różne rozwiązania dla różnych metod wznoszenia obiektów. Podstawowymi elementami są pustaki i bloczki keramzytowe. To lekkie wyroby, które można szybko układać oraz przycinać pod dowolny wymiar. Również systemy kominowe wykonywane ą z takich pustaków co ułatwia ich wykonanie. Możliwości materiału dostrzegają wykonawcy projektów systemowych i proponują budynki wykonane z prefabrykatów keramzytowych. Tak zaprojektowany obiekt jest montowany na miejscu inwestycji. Gotowe ściany są montowane za pomocą dźwigu i łączone przez nałożenie stropów gęsto-żebrowych. W ścianach mogą być fabrycznie montowane elementy instalacji sanitarnych oraz elektrycznych.

Zalety systemów opartych o keramzyt

Dobór materiałów umożliwia szybką realizację prac budowlanych. Gotowe elementy pozwalają zaplanować każdy etap inwestycji i stosować nowoczesne rozwiązania. Można wykonywać obiekty o różnych wysokościach. Przy prefabrykowanych ścianach istnieje możliwość zaprojektowania elementu pod indywidualne życzenie projektanta. Systemy te są również wykorzystywane do tworzenia wielu podobnych budynków przez powtarzalność podczas produkcji. Elementy mogą być również wykonywane z warstwą izolacyjną, przez co prace wykończeniowe budynku ograniczają się do minimum. System ten używany jest przez inwestorów indywidualnych oraz przy dużych realizacjach deweloperskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here