Dostępne na rynku materiały elewacyjne nie zawsze spełniają oczekiwania osób szukających czegoś trwałego, uniwersalnego, estetycznego i w przystępnej cenie. Istnieją jednak produkty, które posiadają wszystkie wymienione cechy. Jest to między innymi deska TABULO i płytka KLINKIERO.

Zadania, jakie spełnia elewacja

Elewacja to rodzaj wizytówki domu. Nikogo nie trzeba do tego przekonywać. Budynek będzie przyciągał uwagę przechodniów, cieszył oko odwiedzających go gości pod warunkiem, że będzie starannie i ciekawie wykończony. Rodzaj zastosowanej okładziny podkreśla styl domu, w większości sytuacji sanowi podpowiedz tego jaki rodzaj aranżacji znajduje się we wnętrz. Spójność między tym, co na zewnątrz i wewnątrz sugeruje, że zamieszkujące budynek osoby są skrupulatne i cenią estetyczny wygląd. Poza tym, trafny wybór materiału elewacyjnego pozwala na ukrycie niekorzystnych proporcji budynku, umożliwia wizualne wysmuklenie nieruchomości, wprowadza ciekawe, urozmaicające podziały.

To wszystko można osiągnąć decydując się na drewno lub/i klinkier. Niestety w obu przypadkach cena materiału może okazać zbyt wygórowana. Aby zmniejszyć koszt elewacji i jednocześnie nie być zmuszonym do rezygnacji z pięknego wyglądu domu warto postawić na elastyczne deski TABULO lub/i elastyczny klinkier KLINEKIERO.

Elastyczna deska dekoracyjna Tabulo

Elastyczna deska TABULO idealnie odwzorowuje deskowane wykończenie ściany, mimo, że z drewnem nie ma nic wspólnego. Produkuje się ją z komponentów na bazie wodnych dyspersji akrylowych. Nie zmienia to faktu, że jest to materiał o doskonałej trwałości. TABULO jest niewrażliwa na zmienne warunki atmosferyczne. Zapewnia niezmienny estetyczny wygląd nawet po wielu latach od położenia na ścianę. Nie próchnieje i nie wymaga konserwacji. Bezpieczeństwo jej użytkowania gwarantują specjalistyczne środki uniepalniające. Dzięki temu, że jest dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej, pozwala na wybór najbardziej odpowiadający aktualnym potrzebom i osobistym preferencjom.

TABULO posiada cechy umożliwiające wykorzystanie jej za zewnętrz i wewnątrz. Jest łatwa do utrzymania w czystości, dzięki temu polecana jest do miejsc, w których nie trudno o zabrudzenia (np. do korytarza). Kładzie się ją na wszystkich nośnych elewacyjnych podłożach żywicznych i mineralnych systemach ociepleń.

Instrukcja montażu deski dekoracyjni Tabulo

Przed położeniem deski dekoracyjnej niezbędne jest zagruntowanie ściany, następnie za pomocą poziomicy należy odrysować linie poziome. Przy użyciu pacy zębatej nakłada się klej dyspersyjny umożliwiający przyklejenie TABULO. Po odmierzeniu i ucięciu deski dekoracyjnej przyklejamy ją w wybrane miejsce, z kolei za pomocą krzyżaka do glazury ustawiamy szerokość fugi. Nadmiar kleju zbieramy przy użyciu mokrej ściereczki, którą trzeba również uformować półokrągłe wgłębienie w fudze. Na koniec należy nanieść lakierobejcę na fugi i narożniki i zabezpieczyć powłokę impregnatem.

Elastyczne płytki KLINKIERO

KLINKIERO to okładzina imitująca wykończenie ze strukturalnej cegły klinkierowej, która posiada atrybuty wyróżniające ją na tle innych materiałów elewacyjnych. Wchodzi w skład systemu ociepleń ETICS. Jest niewrażliwa na zmienne, i często surowe, warunki atmosferyczne. Nie blaknie pod wpływem promieniowania słonecznego, nie zmienia się po mroźnej zimie. Jest wodoszczelna, i zabezpiecza przed pojawianiem się tzw. wysoleń.

KLIENKIERO jest również odporna na uszkodzenia mechaniczne, nie jest mniej trwała niż płytka wykonana z tradycyjnego klinkieru. Poza praktycznymi zaletami płytek elastycznych, warto również podkreślić, że mają one zalety estetyczne. Nadają wnętrzu unikalnego charakteru. Adresowane są do osób, które cenią industrialne elementy wystroju wnętrza. KLINKIERO wpisuje się w obowiązujące w aranżacji wnętrz trendy. Jest też materiałem ekologicznym. Dostępny jest w wielu kolorach, dzięki czemu trafia do wielu odbiorców – tych stawiających na jasną kolorystykę, jak i tych którzy wolą ciemne barwy. Na rynku znajdują się również elastyczne panele KLINKIERO, które przyspieszają prace montażowe, także przeznaczone są do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych.

Instrukcja montażu płytki elastycznej KLINKIERO

Montaż płytki KLINKIERO zaczynamy od naniesienia kleju, następnie przechodzimy do przyklejenia narożnej płytki. Po odmierzeniu i ucięciu za pomocą nożyczek elastycznej płytki KLINKIERO można ją przykleić. Fugę wykonujemy przy użyciu małego pędzla. Gdy klej wyschnie można przejść do zabezpieczenia płytki impregnatem.

Źródło: Kosbud

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here