Wiele kobiet jest niezadowolonych z rozmiaru lub kształtu piersi, którymi obdarzyła je natura. Wygląd piersi może zmienić się również wskutek nagłej utraty wagi ciała, rozmaitych chorób czy ze względu na naturalne karmienie dziecka. Czasy, w których ingerencja w wygląd i wielkość naszego biustu była niemożliwa, na szczęście są już przeszłością. Każda profesjonalna klinika medycyny estetycznej oferuje bowiem powiększanie piersi czy korektę ich kształtu.

Metody powiększania piersi

Medycyna estetyczna oferuje różne metody powiększania piersi:

  • Implanty piersi – powszechnie dostępne są implanty okrągłe lub anatomiczne (tzw. łezki) wypełnione żelem. Implant, w konkretnym rozmiarze wybranym po konsultacji z lekarzem, jest wszczepiany pod mięsień lub pod tkankę gruczołową.
  • Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową – inaczej lipofilling, polega na wprowadzeniu do piersi za pomocą specjalnej kaniuli, tłuszczu pobranego z innych partii ciała pacjentki.
  • Powiększanie kwasem hialuronowym – metoda ta obejmuje wstrzyknięcie żelu z kwasem hialuronowym pomiędzy gruczoł, a ściankę klatki piersiowej.
  • Powiększanie piersi solą fizjologiczną – to jedna z najbardziej nowoczesnych technik powiększania biustu, która polega na iniekcji specjalnego żelu hydrofilowego, składającego się z soli fizjologicznej (98%) i poliamidu (2%).

W zależności od wybranego sposobu powiększenia piersi, zabieg może odbywać się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

Czy zabieg powiększania piersi jest bezpieczny?

Powiększenie piersi należy do zabiegów dosyć inwazyjnych, dlatego wiele kobiet obawia się możliwości wystąpienia powikłań, takich jak widoczne blizny, infekcje czy komplikacje związane z koniecznością poddania się ogólnemu znieczuleniu. Wykonanie zabiegu w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej może w dużym stopniu zapobiec wspomnianym komplikacjom. W renomowanych klinikach specjaliści dokładają bowiem wszelkich starań, by na wszystkich etapach powiększania piersi, pacjentki czuły się komfortowo i bezpiecznie.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa przy zabiegu powiększania piersi

Pierwszym etapem przygotowania do zabiegu jest dobór odpowiedniej metody oraz określenie pożądanego kształtu i wielkości piersi. Należy również sprawdzić, czy nie występują przeciwwskazania do jego wykonania, takie jak podejrzenie choroby nowotworowej, zmiany mastopatyczne czy ciąża i karmienie piersią. W renomowanych klinikach medycyny estetycznej wykonywane są również różnorodne badania laboratoryjne, niezbędne do określenia ogólnego stanu zdrowia pacjentki. Zazwyczaj obejmują one morfologię, OB, jonogram czy zawartość w organizmie mocznika i kreatyniny. Bardzo często wykonuje się również rentgen klatki piersiowej, EKG serca i badanie USG piersi. Każda pacjentka bezwzględnie musi mieć aktualne szczepienia przeciwko żółtaczce typu B.

Powiększanie piersi wykonywane jest z zachowaniem zasad antyseptyki, co pozwala do minimum ograniczyć możliwość wystąpienia infekcji czy wszelkich powikłań. Każda renomowana klinika medycyny estetycznej w swoich szeregach posiada doświadczonych specjalistów o wysokich kwalifikacjach, którzy doskonale orientują się w nowoczesnych metodach powiększania piersi. Zespół przeprowadza zabieg w znieczuleniu ogólnym, dlatego zarówno chirurg plastyczny, jak i anestezjolog czy pielęgniarki instrumentalne, regularnie uczestniczą w profesjonalnych szkoleniach.

Po przeprowadzonym zabiegu pacjentka informowana jest o tym, w jaki sposób powinien przebiegać okres rekonwalescencji. Lekarz zawsze zaleca również regularne kontrole w klinice medycyny estetycznej, aby na bieżąco monitorować wygląd powiększonych piersi oraz gojenie się ran pozabiegowych.

Jeżeli ze względu na rozmiar czy kształt swoich piersi odczuwamy dyskomfort i brak nam pewności siebie, być może warto pomyśleć o operacji. Zabiegi oferowane przez kliniki medycyny estetycznej są bowiem całkowicie bezpieczne i bardzo skuteczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here