Jak pielęgnować włosy?

Wygląd naszych włosów zależny jest nie tylko od naszej diety czy stanu zdrowia, ale również odpowiedniej pielęgnacji. Współcześnie traktujemy je nie tylko słońcem, ale też poddajemy różnorakim zabiegom niszczącym strukturę włosa jak suszenie, prostowanie czy farbowanie. Poprzez tak intensywne traktowanie stają się one suche, przeciążone, końcówki łatwo się łamią i rozdwajają, a my załamujemy ręce i albo spinamy włosy w kucyk, albo ścinamy je na krótko. Co zrobić by tego uniknąć? Jakich metod używać, by Twoje włosy stały się wizytówką kobiecości?

Pierwszą rzeczą do której należy się odnieść jest regularność. Niezależnie od tego jak intensywnie będziemy pielęgnować nasze włosy, jeśli zrobimy to raz w miesiącu nie przyniesie to żadnych efektów. Aby zobaczyć rezultaty potrzebne są cierpliwość i stosowanie danej metody przynajmniej dwa razy w tygodniu. Zasada działa również w drugą stronę – jeśli zbytnio przesadzimy z regeneracją nasze włosy będą obciążone i bardziej skłonne do uszkodzeń.

Od czego zacząć?

Najważniejsze w pielęgnacji włosów jest ich odpowiednie mycie. Częstotliwość mycia należy dobrać w zależności od stanu naszych włosów – jeśli są przetłuszczone i nieświeże wówczas tego wymagają. Kluczem staje się wybranie szamponu, który odpowiadał będzie nie jak powszechnie się sądzi charakterystyce naszych włosów, ale będzie odpowiednio dobrany do skóry głowy. Nie należy w trakcie mycia wklepywać produktu w same włosy, najkorzystniej jest skupić się na skórze i opuszkami palców lekko ją masować. Piana powstała w skutek połączenia szamponu z wodą doskonale oczyści włosy, w razie potrzeby można umyć głowę jeszcze raz, co spowoduje dokładne oczyszczenie skóry. Woda powinna być umiarkowanie ciepła, aby nie podrażniać skóry głowy czy niszczyć łodygę włosa.


Odżywkę stosujemy po każdym myciu włosów, dopasowaną do ich rodzaju. Nakładamy ją na wilgotne, a nie mokre włosy i delikatnie wcieramy pozostawiając do wchłonięcia na ok. 2-3 minuty. Po tym czasie dokładnie spłukujemy, gdyż pozostałości produktu mogą obciążać włosy i powodować łuszczenie się skóry głowy.

Dodatkowa pielęgnacja


Warto skupić się również na dodatkowych działaniach poprawiających stan naszych włosów. Unikajmy prostownic i suszarek, gdyż gorące powietrze niszczy strukturę włosa i powoduje jego łamliwość. Regularnie przycinajmy końcówki, a zimą zapewnijmy naszym włosom czapkę z dzianiny, nie przylegającą do skóry głowy, a włosy upinajmy w kucyk, żeby się nie elektryzowały. Świetnym sposobem na wzmocnienie włosów są również domowe, babcine sposoby jak maseczka z jajka czy olejowanie włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here