W dzisiejszych czasach usuwanie niechcianego owłosienia jest popularne nie tylko wśród kobiet, ale staje się również normą w przypadku mężczyzn. Depilacja jest podstawowym elementem codziennej pielęgnacji skóry i może być wykonywana na różne sposoby. Każda metoda ma swoje wady i zalety, ale zdecydowanie największą popularnością cieszy się obecnie depilacja laserowa. Bezpośrednio przed przystąpieniem do zabiegu warto jednak podjąć odpowiednie działania, aby wzmocnić jego efekty i zminimalizować ryzyko jakichkolwiek powikłań.

Na czym polega laserowe usuwanie owłosienia?

Użycie jednorazowej maszynki daje jedynie tymczasowe rezultaty, gdyż przy takim zabiegu pielęgnacyjnym włoski nie są usuwane wraz z cebulkami. Natomiast podczas depilacji laserowej wiązka światła dociera bezpośrednio do cebulek włosowych. Melanina zawarta w ich strukturze absorbuje promieniowanie lasera, które następnie przekształca się w energię cieplną. Wspomniane zjawisko zwane jest fototermolizą i umożliwia trwałe niszczenie niechcianego owłosienia.

Ilość niezbędnych zabiegów oraz częstotliwość ich wykonania uzależnione są przede wszystkim od grubości, gęstości i koloru włosków. Cały proces usuwania owłosienia wymaga zazwyczaj 4-8 sesji oddzielonych od siebie kilkutygodniowymi przerwami. Należy podkreślić, że depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna, ponieważ długość fali lasera i czas naświetlania są określane w sposób indywidualny. Laserowe usuwanie owłosienia jest również w zasadzie bezbolesne ze względu na nowoczesne systemy chłodzące skórę.

O czym warto wiedzieć przed poddaniem się depilacji?

Przed poddaniem się depilacji należy skontaktować się z lekarzem specjalistą, który na podstawie wywiadu oceni, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do usunięcia owłosienia za pomocą lasera. Dermatolog zapewne przeprowadzi również specjalną próbę laserową na małym fragmencie skóry, aby wykluczyć możliwość wystąpienia reakcji alergicznej lub innych komplikacji w trakcie trwania zabiegu.

W przypadku odbywania kuracji dermatologicznej z wykorzystaniem retinoidów depilacja laserowa będzie możliwa dopiero po 6 miesiącach od zakończenia leczenia. Przed zabiegiem należy również w możliwie jak największym stopniu zmniejszyć zawartość melaniny w skórze. Konieczne będzie zatem zaprzestanie opalania oraz korzystania z usług solarium już na miesiąc przed planowanym zabiegiem. Bezwzględnie należy także unikać usuwania owłosienia za pomocą depilatora czy wosku, gdyż może to skutkować deformacją cebulek włosowych, a w konsekwencji obniżać skuteczność samego zabiegu. Zaprzestanie stosowania peelingów i innych kosmetyków o właściwościach złuszczających, pozwoli natomiast ograniczyć ryzyko podrażnienia skóry podczas zabiegu.

Bezpośrednio przed zabiegiem

Przed zabiegiem depilacji laserowej należy pozbyć się owłosienia z wybranego miejsca za pomocą jednorazowej maszynki. W ten sposób czas trwania sesji zostanie znacznie skrócony. W dniu zabiegu nie wolno stosować żadnych kremów czy balsamów, gdyż czysta skóra zwiększa skuteczność depilacji. Zanim konkretna partia skóry zostanie poddana działaniu lasera, osoba wykonująca zabieg za pomocą specjalistycznego sprzętu oceni poziom melaniny i odpowiednio ustawi parametry lasera.

Depilacja laserowa jest bardzo trwałą, skuteczną i bezpieczną metodą usuwania zbędnego owłosienia z wybranych partii ciała. Ponadto wspomniana technika jest praktycznie bezbolesna i nie powoduje powstawania ostrych podrażnień czy wrastania włosków. Warto podkreślić, że w dłuższej perspektywie czasu, laserowe usuwanie owłosienia jest również bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż depilacja woskiem, pastą cukrową czy specjalnym kremem.

Źródło: depicare.pl – depilacja laserowa pach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here