Talens Polska i Royal Talens
Oficjalni sponsorzy bicia rekordu Guinessa
100 obrazów olejnych o rozmiarze 80×100 w 24 godziny
Bełchatów 7-8 .10. 2005

Cel: ustanowienie rekordu Guinnessa w dziedzinie sztuki i upowszechnianie kultury polskiej – malarstwa.

Organizator: Muzeum Regionalne w Bełchatowie,  muzeum_regionalne@neostrada.pl

Termin i miejsce: 7 – 8 października 2005r., siedziba Muzeum  Regionalnego w Bełchatowie.

Sponsorami strategicznymi są firmy: Talens Polska i Royal Talens

Zasady: osobą, która podejmie się próby bicia rekordu jest Eugeniusz „Geno” Małkowski, artysta plastyk, członek ZPAP. Próba ustanowienia rekordu będzie miała swój początek 7 października 2005 roku o godz. 15-stej i trwać będzie 24 godziny.
W tym czasie powstanie 100 obrazów (o wymiarach 80cm x 100cm), na podstawie wcześniej wykonanych przez artystę szkiców, przedstawiających m.in.  Najważniejsze wydarzenia, postaci XX wieku.

W trakcie próby bicia rekordu przewidzianych jest 8 przerw w pracy, na żądanie artysty o łącznym czasie 60 minut.

Za ukończony obraz uznaje się odwzorowanie szkicu.
Próbę bicia rekordu będą obserwować niezależni sędziowie.

EUGENIUSZ „GENO” MAŁKOWSKI

Urodził się 5 września 1942 roku w Gdyni. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa, dyplom obronił w 1968 r. w pracowni profesora Artura Nachta – Samborskiego. Geno Małkowski to nie tylko utalentowany malarz, ale również niezwykle aktywny działacz artystyczny.

W 1969 założył grupę artystyczną „Arka” (Ciapało, Małkowski, Masznicz), z którą zorganizował wiele wystaw. Jest również twórcą ruchu artystycznego „O poprawę”. Autor i aranżer takich wystaw jak Festiwal Sztuk Pięknych w warszawskiej Zachęcie w 1976 roku, nazwany przez krytykę „Festiwalem jakiego nie było”.

Jest współzałożycielem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików (1984), autorem aranżacji przestrzennej I Międzynarodowego Triennale Grafiki, swoistego szklanego environments (1985, w tym też roku otrzymałem nagrodę im J. Cybisa dla najlepszego malarza roku), komisarzem wystawy „Życie ludzkie – los ziemi” towarzyszącej Kongresowi Intelektualistów (1986). W 1991 r. namalował publicznie 10 najpiękniejszych paryżanek przed Centrum Pompidou w Paryżu, w tym też roku podjął pracę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zakładzie Wychowania Plastycznego w Olsztynie na stanowisku starszego wykładowcy. Od 1991 systematycznie jeździ do Paryża, gdzie prowadzi akcje „Wspólnego Malowania” m.in maluje obraz 2 x 2 m z 40 tysiącami współautorów pt.”Barwy Paryża”.
Od 1997 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu  Głównego Związku Polskich Malarzy i Grafików.

Prace Geno Małkowskiego znajdują się w zbiorach na całym świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here