Wszędzie teraz mówi się o tym, że trzeba się zdrowo odżywiać i patrzeć na to, co znajduje się na Waszych codziennych talerzach. W sumie nie można odmówić tym osobom racji. w końcu zdrowe odżywianie, to także zdrowa sylwetka, mniej nadprogramowych kilogramów. Jednak, czy każdy z nas powinien znaleźć się na diecie? Można powiedzieć, że to zależy. Bowiem nie wszystkie osoby, które idą na dietę dobrze się z nią czują.

Mówi się, że niezdrowe jedzenie, to brzydka sylwetka, nadwaga, otyłość. To fakt, to jak najbardziej prawda. Jednak czasem wśród nas bywają takie osoby, którym te dodatkowe kilogramy nie przeszkadzają. Co więcej, nawet jeżeli próbują schudnąć i zabierają się za jakąkolwiek dietę, to nic im z tego nie wychodzi. Nie ma się co oszukiwać, ale dieta na niektóre osoby nic nie jest w stanie poradzić. Chociażby nie wiadomo jak się człowiek starał, zdrowe odżywianie nic nie pomoże, a waga będzie taka jaka była. To po co zmuszać się do tego, co czasem nawet w żaden sposób nam nie zasmakuje?

Mądre odżywianie

Co jednak nie oznacza, że namawiamy Was do codziennego zjadania fast foodów, chipsów, batoników, czy też innych pustych kalorii. Co to, to nie. Jeżeli nie chcecie mieć diety, a Wasza waga jak najbardziej Wam odpowiada i nie macie z tego powodu żadnych kłopotów zdrowotnych, to dobrze. Pamiętajcie jednak o tym, aby mądrze się odżywiać. Nie stawiajcie codziennie na tłuste potrawy, ale chociażby na gotowane lub uparowane. Nie, nie musicie mieć diety, ale możecie się mądrze odżywiać i jest mnóstwo sposób na to.

Czasem dieta nie jest potrzebna do tego, aby dobrze czuć się we własnym ciele. Nie wszyscy mają tak ogromne ciśnienie, aby być fit, nosić rozmiar XS lub jeszcze mniejszy. Niektórzy cieszą się z tego co mają i doceniają mniejsze, cenniejsze rzeczy, jak chociażby zdrowie, dzieci, dobrą pracę niż pogoń za sylwetką, której i tak nigdy nie będą mieli kosztem nawet ogromnych rzeczy. Dobrze jest, tak jak jest obecnie i nie ma się czym przejmować. O ile wszystko trzyma się w granicach normy zdrowotnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here