Coraz więcej osób zmaga się z dodatkowymi kilogramami, jednak bardzo trudno im przemóc się, aby rozpocząć nowe, zdrowsze i aktywniejsze życie. Czy w ogóle budowanie sylwetki w domu jest możliwe, czy jednak niezbędna jest pomoc profesjonalnego trenera, który pokaże, jak odpowiednio wykonywać poszczególne ćwiczenia. Niektórzy zastanawiają się wręcz, jak zmusić się do ćwiczeń, a to wielki błąd, ponieważ treningi powinni sprawiać przyjemność, a nie być znienawidzonym zajęciem. Czy jednak można samemu jakoś poradzić sobie i zmotywować się do treningu?

Jak zmotywować się do ćwiczeń i diety?

Przede wszystkim należy zacząć od małych kroków – na początek przydadzą się choćby motywujące zdjęcia do odchudzania, mogą to być fotografie sylwetki sprzed lat lub zdjęcia z internetu osób, które wyglądają idealnie. Kolejna kwestia, to znalezienie takich treningów, które będą sprawiały przyjemność – dla jednych może to być trening MMA w domu, czy też specjalne ćwiczenia przy muzyce odchudzające, dla innych zwykły spacer, bieganie, czy aktywne spędzanie czasu poprzez energiczny taniec – tutaj przyda się odpowiednia muzyka do rozciągania (jest to konieczne przed każdym rodzajem aktywności), a także muzyka do ćwiczeń w domu. W ogóle ulubione piosenki mogą bardzo pozytywnie wpływać na samopoczucie i chęć wprowadzenia wielu zmian, dlatego muzyka motywująca do działania powinna towarzyszyć niemal wszędzie – w trakcie jazdy samochodem, autobusem, czy wykonując obowiązki w pracy (jeśli jest taka możliwość). Jeśli chodzi o dietę, to po prostu trzeba się przemóc i małymi krokami wprowadzać zmiany w codziennych posiłkach, ale również dania powinny być smaczne i zdrowe. Najlepsza do tego będzie dieta dla początkujących. Wspomniane już zdjęcia motywacyjne do ćwiczeń przydadzą się także w momencie, gdy pojawi się ochota na coś słodkiego i zakazanego.

Odpowiednia motywacja do treningu na siłowni

Najtrudniejsze są pierwsze zajęcia na siłowni – wiele osób czuje się niepewnie i za bardzo nie wie, co ma robić. Przyda się tutaj specjalna muzyka na siłownię, która sprawi, że można skupić się głównie na wykonywanych ćwiczeniach, a nie na tym, co dzieje się obok. Motywacja do treningu na siłowni przyjdzie z czasem, gdy zauważy się pierwsze rezultaty, a także, gdy załapie się, o co w tym wszystkim chodzi. Najważniejsze, aby znaleźć odpowiednie sprzęty, które będą dostosowane do możliwości i ułatwią osiągnięcie zamierzonego celu.

Jeśli ktoś wciąż powtarzasz słowa „nie che mi się ćwiczyć” i zastanawia się:

  • jak zmotywować się do treningu,
  • jak zmotywować się do biegania,
  • jak zmotywować się do ćwiczeń i diety,
  • jak się zmobilizować do wprowadzenia zmian,

to przede wszystkim powinien zacząć od wprowadzenia małych kroków i powoli nauczyć się tego, jak się motywować nie tylko do aktywnego i zdrowego stylu życia, ale również do wielu innych czynności wykonywanych na co dzień. Mówi się, że nauka nowych nawyków trwa 2 tygodnie, więc chyba warto dać sobie taki właśnie czas i nauczyć się, jak się zmotywować do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Przez 14 dni z pewnością pojawi się motywacja do ćwiczeń w domu, a po tym czasie można śmiało zapisać się na profesjonalny trening. Oczywiście niezbędna tutaj będzie wspomniana już muzyka do ćwiczeń na siłowni, która oprócz motywacji, dodatkowo nadaje rytm i tempo wykonywanych ćwiczeń. Muzyka motywująca do treningu dostępna jest w internecie, gdzie sportowcy stworzyli specjalne składanki różnych utworów, idealnie pasujących do zajęć na siłowni. Wystarczy wpisać hasło muzyka do treningu 2017, aby znaleźć najlepsze muzyczne składanki.

Poradnik od: Krajek Team

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here