„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – to znane i bardzo popularne przysłowie idealnie odnajduje się w dzisiejszych czasach, kiedy to ludzie bardzo często wyjeżdżają za granicę, aby poznawać tamtejsze atrakcje oraz zabytki. Jak jednak dowodzą liczy, ludzie jadą tam a swoich największych, krajowych atrakcji nie znają. Czy my już nie mamy czym się pochwalić? Nie ma u nas atrakcyjnych miast? Oczywiście, że nie! W naszym kraju można znaleźć wiele fantastycznych miejsc, które jak najbardziej każdy z nas powinien odwiedzić.

Chociażby w Małopolsce jest kilka takich znakomitych miejsc, gdzie nie tylko odpoczniecie, w odpowiednich porach roku nacieszycie się słońcem. Tam również będziecie mieli co zobaczyć i poznać naprawdę wspaniałe zabytki, atrakcji współczesne i inne rzeczy.

Z wizytą u…

Skoro już pojedziecie do Małopolski, to koniecznie musicie odwiedzić Kraków oraz Smoka Wawelskiego, który tego miasta strzeże już od bardzo długiego czasu. Jego jama jest ukryta zaraz pod Zamkiem Królewskim na Wawelu, gdzie znajdują się także groby wielu znanych i lubianych osób, naszych rodaków. Jednak nie samym Wawelem stoi Kraków, bowiem całkiem niedaleko znajduje się Rynek Główny razem z najsłynniejszymi Sukiennicami oraz Bazyliką Mariacką. Z samą bazyliką związana jest legenda o historii żółtej ciżemki ukrytej zaraz za pięknym ołtarzem. Nie można pominąć osoby św.Jana Pawła II, który na pobliskiej ulicy Franciszkańskiej, w oknie bardzo często spotykał się z młodzieżą oraz z innymi osobami.

W samej Małopolsce jest również jeszcze Wieliczka z Kopalnią Soli, gdzie również powinniście się znaleźć.

Dodatkowo warto pojechać w pobliskie góry, gdzie znajduje się najsłynniejsza stolica zimowa naszego kraju – Zakopane. Tatry znajdują się bardzo blisko Krakowa i jadąc autokarem w dwie godziny możecie przenieść się do tego miasta, które cieszy się ogromną popularnością nie tylko w zimie, ale również w pozostałych porach roku. Tutaj czekają na Was Krupówki. Gubałówka, skocznie narciarskie i inne zabytki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here