Pawilon ogrodowy to konstrukcja, z której z powodzeniem można korzystać przez cały rok. Latem daje cień i wytchnienie od upału, umożliwiając wypoczynek i komfortową organizację przyjęć w rodzinnym gronie. Zimą to niezastąpiona przestrzeń gospodarcza, w której możemy stworzyć składzik na narzędzia i meble ogrodowe czy warsztat do majsterkowania. Pawilony ogrodowe w okresie zimy nierzadko są także wykorzystywane jako garaż na samochód lub motor, a także jako miejsce do przechowywania najdelikatniejszych roślin, które skutecznie uchroni je przed wiatrem, śniegiem i niską temperaturą.

Pawilon ogrodowy jako magazyn

W czasie zimy pawilon ogrodowy z powodzeniem może odgrywać rolę magazynu. Jego obszerna konstrukcja pomieści wszystkie narzędzia ogrodnicze, a nawet kosiarkę lub traktor ogrodowy. Jeżeli w naszym domu brakuje miejsca na przetwory czy przechowywanie większej ilości warzyw, w chłodnym pawilonie bez problemu przetrwają one okres grzewczy. Pod takim zadaszeniem możemy też magazynować przedmioty użytkowane w czasie remontu – drabiny, rusztowania czy materiały budowlane, które nie są wrażliwe na wilgoć i ujemne temperatury. Ponadto pawilony ogrodowe skutecznie zastąpią piwnice lub strychy, w których składowane są sezonowe ubrania czy sprzęty sportowe.

Pawilon ogrodowy w roli warsztatu

Niekorzystna zimowa aura często uniemożliwia wykonywanie drobnych prac i majsterkowanie pod gołym niebem. Osoby posiadające pawilon ogrodowy w czasie zimy mogą zagospodarować go na tymczasowy warsztat. Solidna, nieprzemakalna konstrukcja sprawia, że możemy naprawiać lub tworzyć nowe przedmioty bez obawy przed śniegiem, deszczem i wiatrem. Pawilony ogrodowe wyposażone w okna zapewniają wystarczającą ilość dziennego światła, a moduły zamykanie za pomocą kurtyny ułatwiają wchodzenie i wychodzenie, nawet jeżeli mamy zajęte obie ręce.

Pawilon ogrodowy jako garaż

O ile w letnim sezonie samochody mogą bez konsekwencji przebywać pod gołym niebem, o tyle w okresie zimy wskazane jest ich parkowanie pod zadaszeniem. Pojazd przechowywany pod dachem nie jest bowiem narażony na osiadanie kurzu i sadzy, oblodzenie oraz gromadzenie się śniegu na karoserii. Jesienią pawilon ogrodowy zabezpiecza auto także przed osadzaniem się liści i ich gniciem, co ma negatywny wpływ na metalowe elementy konstrukcyjne. W pawilonie możemy zaparkować zarówno samochód, jak i motor, rower czy quad, które nie są użytkowane w zimowym sezonie. Oprócz pojazdów skutecznie przechowamy w nim również letnie opony, zapas płynów eksploatacyjnych czy kanistry z paliwem.

Pawilon ogrodowy do przezimowania roślin

Wiele roślin ogrodowych, w okresie zimy wymaga zapewnienia im odpowiednich warunków środowiskowych. Trwały i stosunkowo gruby materiał pawilonu ogrodowego odizoluje kwiaty, krzewy czy zioła w donicach od mrozu, zmniejszając ryzyko ich przemarznięcia. Dzięki przechowywaniu roślin pod zadaszeniem nie będą one narażone na odkształcenia, a nawet uszkodzenie pod wpływem zalegającej na nich warstwy zmrożonego śniegu. Dodatkowo w pawilonie możemy skutecznie zabezpieczyć sadzonki za pomocą delikatnych chochołów i mat, które nie zostaną zniszczone przez wiatr czy wilgoć. W rezultacie wiosną wszystkie rośliny będą mogły zostać z powrotem przeniesione na świeże powietrze w stanie nienaruszonym.

Pawilony ogrodowe to wielofunkcyjne obiekty, które są przydatne przez cały rok. W lecie mogą odgrywać rolę altanki, w której spędzimy czas z rodziną i przyjaciółmi. Zimą natomiast skutecznie zabezpieczą nasze pojazdy, rośliny czy zapasy przed negatywnym wpływem śniegu i wiatru, zapewniając zarazem zaciszne miejsce do prowadzenia drobnych prac i napraw.

Źródło: Dascompany.com – namiot przemysłowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here