Kontenery biurowe znajdują szerokie zastosowanie, szczególnie w przypadkach, w których z różnych względów nie można lub nie opłaca się stawiać tradycyjnego budynku, ani wynajmować powierzchni biurowej.

Zalety budownictwa kontenerowego

Kontenery biurowe są obiektami modułowymi, które produkuje się w nowoczesnej technologii. Nie są trwale związane z gruntem, więc nie wymagają przy postawieniu żadnych dokumentów, tak, jak to ma miejsce w przypadku budowania tradycyjnych budynków. Dzięki możliwości zestawienia ze sobą kilku kontenerów można uzyskać praktycznie dowolną powierzchnię biurową, co nie wymaga zaawansowanych robót budowlanych, bez konieczności betonowania, prowadzenia robót ziemnych czy stawiania rusztowań. Ich niewątpliwym atutem jest krótki czas realizacji.

Już wiele lat temu liczni projektanci i inwestorzy znaleźli w kontenerach sposób na walkę z kryzysem ekonomicznym. Zapewnienie przestrzeni biurowej w przypadku kontenerów jest znacznie tańsze, a dodatkowo są one w pełni mobilne, co jest zaletą dla tych wszystkich przedsiębiorców, których działalność związana jest z częstą zmianą siedziby firmy. Wówczas wystarczy jedynie przewieźć zabezpieczone kontenery biurowe na nową lokalizację, by biuro mogło kontynuować swoją działalność.

Warto tu również wymienić jeszcze jedną korzyść takiego rozwiązania, a mianowicie czas. Wybudowanie biura w tradycyjnej technologii trwa znacznie dłużej, aniżeli postawienie kontenera.

Powszechność zastosowań

Te, a także wiele innych zalet kontenerów biurowych sprawiają, iż są one powszechnie wykorzystywane przez wiele firm. Przede wszystkim znajdują zastosowanie na placach budów, gdzie stanowią pomieszczenia biur kierownika budowy czy pracowników administracyjnych. Z powodzeniem służą również jako pomieszczenia socjalne czy magazyny.

Jednak ich zastosowanie jest praktycznie nieograniczone, można je wykorzystywać do budowy szkół, przedszkoli, żłobków, a także sklepów i pawilonów handlowych. W takich kontenerach mieszczą się również apteki czy motele, a nawet niewielkie placówki gastronomiczne. Doskonale sprawdzają się jako portiernie, funkcjonują również w roli mobilnych laboratoriów.

Ponieważ przestrzeń, jaka powstaje z ich wykorzystaniem, może być dowolnie modyfikowana, znajdą zastosowanie praktycznie w każdym typie biznesu. Jest to szczególnie istotne w odniesieniu do młodych, dopiero zaczynających działalność firm, które dzięki takiemu rozwiązaniu nie muszą inwestować znacznych środków już na początku swojej działalności, a własną siedzibę mogą poszerzać proporcjonalnie do rozwoju oraz potrzeb.

Kontener biurowy – z czego się składa?

Kontener biurowy jest wykonany na ramie stalowej, która zapewnia mu solidność oraz trwałość konstrukcji. Waga kontenera nie jest jednak duża – standardowy kontener biurowy waży około 2000 kg, co zapewnia możliwość jego wygodnego przetransportowania.

Nowoczesne kontenery biurowe można podłączyć do sieci energetycznej o parametrach 400 V oraz 32A,  posiadają okna, zapewniające oświetlenie światłem słonecznym, które są jednak zabezpieczone żaluzjami zewnętrznymi. Wewnątrz każdy z takich kontenerów wyposażony jest w grzejnik elektryczny, posiada odpowiednią wentylację oraz oświetlenie.

Istnieje również możliwość doposażenia kontenera, a wówczas można zapewnić pracownikom także:

  •         klimatyzację;
  •         meble biurowe – biurka, stoły i krzesła;
  •         szafy na dokumenty oraz szafki BHP;
  •         wieszaki na ubrania;
  •         lodówkę.

Wypożyczając kontener biurowy można skorzystać również z szeregu dodatkowych usług, jak transport, połączony z załadunkiem i wyładunkiem, posadowienie oraz podłączenie do sieci energetycznej, a także sprzątanie. Jest to zatem rozwiązanie, które zdejmuje z barków przedsiębiorcy wiele obowiązków.

Źródło: mToilet – wynajem toalet przenośnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here