Wiele osób zastanawia się jak mądrze oszczędzać, jednocześnie nie rezygnując z przyjemności… Oczywiście, że się da oto garść praktycznych porad dla każdego.

Mądre zakupy dla każdego…

Bardzo często gubią nas drobne wydatki. Dlatego przed wizytą w supermarkecie zróbmy dokładną listę. Sprawdźmy czego tak naprawdę potrzebujemy. Pod żadnym pozorem nie idźmy do sklepu głodni. Na pewno skuszą nas świeże bułeczki czy nowy rodzaj ciastek.

Kupując buty czy kurtkę rozglądajmy się promocjami. Pod koniec danego sezonu można bardzo często upolować świetne rzeczy za ułamek pierwotnej ceny. Przydadzą się też kupony promocyjne.  Gdzie ich szukać? Oczywiście w internecie.

 Kontrola wydatków

Warto też prowadzić rejestr comiesięcznych wydatków. Możemy to robić metodą tradycyjną, czyli przy użyciu zeszytu i długopisu bądź na komputerze. Po jakimś czasie warto dokładnie przeanalizować wszystkie dane. Być może znajdziemy pozycje z których bez większego problemu będziemy mogli zrezygnować, na przykład z pakietu premium, gdy oglądamy telewizję sporadycznie. Kiedy pogoda dopisuje możemy zrezygnować z dojazdów samochodem na rzecz roweru czy zwykłego spaceru. Różnice zauważymy nie tylko w portfelu. Poprawi się też nasza kondycja i samopoczucie.

Wielkie sprzątanie czas zacząć!

Kolejną możliwością na zdobycie dodatkowych funduszy jest sprzedaż niepotrzebnych rzeczy. Każdy z nas w domu ma książki, które ostatni raz czytał w liceum, ubrania, które nie pasują lub wyszły z mody albo sprzęt sportowy, który tylko  pokrywa się warstwą kurzu. Takie skarby warto sprzedać. Zabierają nam tylko cenną życiową przestrzeń. 

Jak się do tego zabrać?

Mamy sporo możliwości. Możemy na przykład zorganizować wyprzedaż garażową. Jednak organizacja takiego przedsięwzięcia zabiera sporo czasu… Możemy też sprzedać nasze graty w internecie. Istnieje przynajmniej kilka dużych i sprawdzonych portali aukcyjnych. Z pomocą przyjdą nam też portale społecznościowe, takie jak Facebook. Znajdziemy tam lokalne grupy sprzedażowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here