Smartfon to gadżet, który towarzyszy nam na każdym kroku. W przeciwieństwie do tradycyjnych telefonów komórkowych, które odchodzą już do lamusa, smartfon to nie tylko urządzenie do dzwonienia i pisania wiadomości tekstowych. Obecnie jest to mini komputer, przy pomocy którego, robimy zdjęcia i nagrania, prowadzimy kalendarz, płacimy rachunki czy robimy zakupy. Bywa, że zapominamy, iż smartfon, jak każde inne urządzenie, wymaga właściwego użytkowania. Specjaliści wskazują najczęstsze błędy popełniane przez użytkowników smartfonów, które skutkują oddaniem urządzenia do serwisu telefonów.

Ładowanie baterii

Wciąż jeszcze pokutuje przekonanie, że od czasu do czasu należy baterię naszego smartfona rozładować „do zera”. Zabieg ten podobno ma wpływać korzystnie na żywotność baterii. Jednak nic bardziej mylnego. Nawyk ten wziął się stąd, iż telefony starej generacji posiadały na wyposażeniu akumulatory ołowiowo-kwasowe, którym rzeczywiście służyło takie całkowite rozładowanie. Współczesne smartfony nie wymagają wspomnianych zabiegów. Co więcej, mogą one okazać się bardzo szkodliwe dla nowoczesnych podzespołów. W przypadku baterii litowo-jonowych zalecany jest optymalny zakres, który oscyluje w granicach 50-80% naładowania. Korzystnym rozwiązaniem jest także aktywacja trybu oszczędzania energii.

Ładowarka ładowarce nierówna

Z tematem ładowania wiąże się także kolejny, częsty błąd użytkowników smartfonów, który nierzadko skutkuje koniecznością odwiedzenia serwisu gsm. Otóż w powszechnym użyciu znajdują się ładowarki niskiej jakości. Nie chodzi tutaj jedynie o fakt używania ładowarki, która jest widocznie uszkodzona, ale również takiej, która znacząco odbiega od jakości oryginalnej. Inwestowanie w tani zamiennik sprawia, że narażamy się na ryzyko porażenia prądem oraz uszkodzenia portu smarfona. Ładowanie nieoryginalną ładowarką ponadto niszczy akumulator i skraca żywotność baterii. W niektórych przypadkach uszkodzenia mogą okazać nieodwracalne. Naprawa telefonów będzie więc nieskuteczna.

Być na czasie

Powszechnym błędem jest także ignorowanie i rezygnowanie z aktualizacji oprogramowania smartfona. Tak naprawdę w przeprowadzaniu regularnej aktualizacji nie chodzi o zmianę wizualną szaty graficznej czy uzyskanie dodatkowych funkcji, ale przede wszystkim o poprawę bezpieczeństwa. Niestety w dobie powszechności internetu, użytkownicy sprzętów elektronicznych narażeni są na  tzw. cyberataki. Każda aktualizacja to podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Dotyczy to także aplikacji, które pobieramy na swojego smartfona. Podobnie jak oprogramowanie, także one wymagają stałego aktualizowania. Większość urządzeń przypomina nam o wspomnianych aktualizacjach lub instaluje je automatycznie. Nie musimy więc odwiedzać serwisu gsm, aby zabezpieczyć swój telefon.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Mając na myśli poprawę bezpieczeństwa, nie możemy jednak skupiać się tylko na zagrożeniach płynących z sieci internetowej. Warto także zadbać o swój smartfon od zewnątrz. Z racji tego, że korzystamy z niego praktycznie każdego dnia, narażamy urządzenie na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Użytkownicy smartfonów często popełniają błąd, bagatelizując tę kwestię. Tymczasem powinniśmy wyposażyć swoje urządzenie w folię lub szkło hartowane, które ochroni wyświetlacz. Dobrze jest także zainwestować w specjalne etui ochronne ze skóry lub tworzywa sztucznego. Sprzedażą tego typu akcesoriów zajmuje się, chociażby serwis telefonów. Warto dodać, że operatorzy oferują obecnie możliwość ubezpieczenia telefonu czy wyświetlacza. W takim przypadku ewentualna naprawa telefonów nie jest tak kosztowna.

Wi-Fi? Tak, ale…

Szeroki dostęp do internetu to z jednej strony olbrzymia zaleta, ale z drugiej strony również wzrost zagrożenia. Nieświadomi użytkownicy smartfonów często wykorzystują publiczne sieci Wi-Fi, które z bezpieczeństwem nie mają zbyt wiele wspólnego. Informacje i dane, które przesyłamy za pośrednictwem publicznych sieci Wi-Fi, bardzo łatwo mogą dostać się w niepowołane ręce. Lepszym pomysłem jest korzystanie z własnego transferu danych w ramach konkretnej sieci. Jeśli jednak publiczne Wi-Fi jest jedyną opcją, korzystajmy z VPN (Virtual Private Network).

Warto zatem zmienić błędne nawyki i zatroszczyć się o telefon, który w wielu sferach codziennego życia może okazać się niezastąpiony.

Źródło: mobisklep.eu – naprawa tabletów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here