Urządzenia do homogenizacji posiadają szereg funkcji, mniej lub bardziej odpowiednich do produkcji kosmetyków. Wybierając homogenizator służący do produkowania wysokiej jakości produktów kosmetycznych, powinniśmy zainteresować się homogenizatorami mechanicznymi, opartymi na technologii rotor-stator.

Efektywność homogenizatora mechanicznego rotor-stator

Powstawanie takich substancji jak emulsje czy żele możliwe jest dzięki takim procesom jak mikronizacja i dyspersja. Podwyższenie prędkości obrotowej homogenizatora, a w konsekwencji zwiększanie sił ścinania, wzmaga te procesy, które przy odpowiednio dobranych ilościach składników pozwalają na stworzenie produktu o znacznie dłuższym czasie przechowywania, a także o lepszych właściwości organoleptycznych, tj. jednolitość, konsystencja, lepkość czy rozprowadzanie.

Stosując homogenizacje mechaniczną przy produkcji kosmetyków, możemy być pewni, że nasz wytworzony produkt jest mieszaniną wysokiej klasy. Taka technika homogenizacji powoduje zwiększoną trwałość produktu i jego stabilność.

Homogenizacja wysokociśnieniowa posiada jeszcze jeden atut. Przez znaczną redukcję wielkości cząsteczek tworzących mieszaninę, polepsza się ogólna efektywność wchłaniania danej substancji przez skórę.

Na co warto zwracać uwagę podczas wyboru homogenizatora?

Aby homogenizator spełniał nasze wymogi, co do produkcji wysokiej jakości kosmetyków, powinniśmy zastanowić się, jakie cechy należy uwzględnić, aby zapewnić nam jak największą skuteczność przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów produkcji.

Jeśli poszukujemy homogenizatora, który spełnia nasze oczekiwania, powinniśmy odpowiedzieć sobie na szereg pytań, które ułatwią podjęcie decyzji:

  • Czy mieszalnik homogenizujący wytworzony został zgodnie z wymogami GMP?
  • Czy do jego produkcji wykorzystano materiały kwasoodporne?
  • Jaka pojemność mieszalnika będzie wystarczający do naszych potrzeb?
  • Jaki rodzaj mieszadła w homogenizatorze będzie najwłaściwszy do produkcji zamierzonego produktu?
  • Czy urządzenie pozwala na regulację obrotów mieszadła?
  • Czy homogenizator jest w stanie pracować w trybie próżniowym lub nadciśnieniowym?
  • Czy urządzenie posiada rozwiązania technologiczne, które pozwalają na zachowanie odpowiedniej czystości po zakończeniu procesu produkcji?
  • Czy przy pomocy homogenizatora można przeprowadzić wizualizację procesu i zarchiwizować jego przebieg?

Wybór odpowiedniego urządzenia nie jest zadaniem łatwym. Na ostateczną decyzję wpływać będzie również skala przedsięwzięcia. Warto poszukać takiego producenta mieszalników homogenizujących, który oferuje produkty w różnych wielkościach, tak by przeniesienie produkcji z etapu laboratoryjnego na skalę produkcyjną mogło odbyć się bez zakłóceń.

Inspirowane: Urlinski.com.pl – producent mieszalników

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here