Na wynajem sprzętu budowlanego decyduje się coraz więcej firm i klientów indywidualnych. Pozwala to zaoszczędzić niemałą ilość środków. Wybór konkretnego sprzętu zależy od aktualnych potrzeb i oczekiwań osób szukających tego typu maszyn. W podjęciu decyzji jest w stanie pomóc specjalista z firmy trudniącej się wynajmem sprzętu budowlanego.

Dlaczego warto wynajmować sprzęt budowlany?

Wybór sprzętu budowlanego wynika z rodzaju prowadzonych robót. Osoby prywatne, które po raz pierwszy muszą skorzystać z usług firmy zajmującej się wypożyczaniem tego typu urządzeń nie muszą się tego obawiać. W takich przedsiębiorstwach pracują specjaliści, którzy są w stanie pomóc wybrać niezbędne maszyny. Co więcej, zapewniają też obsługę wielu z oferowanych urządzeń. Nie trzeba się więc martwić brakiem niezbędnych uprawnień, czy koniecznością szukania specjalisty posiadającego doświadczenie w obsłudze konkretnych maszyn.

Z wypożyczonych urządzeń budowlanych korzystają nie tylko klienci indywidualni. Wynajmowany sprzęt używają również firmy budowlane, zakłady przemysłowe, stocznie, konsorcja nadzorujące duże inwestycje, firmy remontowo-wykończeniowe. Decydując się na wypożyczenie urządzeń niezbędnych podczas prac budowlanych można zyskać więcej, niż mogłoby się wydawać. Zaoszczędzone w ten sposób środki można przeznaczyć na rozwój własnej firmy, na szkolenia dla pracowników. Poza tym wynajem maszyn budowlanych jest ważny także z uwagi na o wiele mniejszą awaryjność tego rodzaju sprzętu.

Transport, załadunek i rozładunek materiałów budowlanych

Do transportu materiałów budowlanych najczęściej używany jest HDS, czyli hydrauliczny dźwig samochodowy. Bez problemu radzi sobie on z załadunkiem produktów charakteryzujących się dużymi gabarytami. Dzięki temu, że HDSy dają możliwość zastosowania różnych uchwytów i akcesoriów, są w stanie uporać się praktycznie z każdym rodzajem ładunku. Sprawdzają się w przewozie towarów na wyższe kondygnacje. HDSy stosowane są przy montażu elementów reklamowych czy konstrukcyjnych. Wykorzystuje się je również w przemyśle drzewnym – ich konstrukcja pozwala na przenoszenie ściętych drzew na naczepy samochodowe.

HDSy montuje się na samochodach ciężarowych. Wyposażone są w specjalny podnośnik. Urządzenie to, w zależności od przeznaczenia, pracuje poziomo lub pionowo. Samochody HDS mogą być wykorzystywane do transportu. Gwarantują doskonałą komunikację na placu budowy. Dzięki temu znacznie przyspieszają przebieg prac budowlanych, a także czynią je łatwiejszymi.

Budowa studni

Do urządzeń z powodzeniem wspierających większość prac budowlanych odbywających się pod powierzchnią ziemi należą wiertnice. Używa się ich do wykonywania w podłożu o różnym stopniu twardości otworów cechujących się określoną długością i średnicą. Jednym z rodzajów wiertnic jest wiertnica pozioma, którą nierzadko można spotkać na placach budowy w obszarach zabudowanych, gdzie prace odkrywkowe nie są możliwe z uwagi na istniejącą infrastrukturę transportową. Wiertnice poziome używa się w trakcie budowy rurociągów będących elementem sieci wodociągowej, gazowej, ciepłowniczej czy kanalizacyjnej.

Drugim rodzajem wiertnic są wiertnice pionowe, które, jaka sama nazwa wskazuje, wykorzystywane są do wykonywania odwiertów w linii pionowej. Sprawdzają się one w trakcie oceny budowy geologicznej gleby, sprawdzenia struktury gruntu, czy też analizy wilgotności ziemi. Wiertnica pionowa wykorzystywana jest w trakcie budowy studni. Pozwala na wykonanie małośrednicowego odwiertu pozwalającego na sprawdzenie, czy w określonym miejscu można liczyć na odpowiednią ilość i jakość wody oraz właściwą strukturę geologiczną.

Gdy trzeba coś zburzyć

Nierzadko prace budowlane należy poprzedzić pracami remontowo-rozbiórkowymi, które polegają na wyburzaniu konstrukcji betonowych. Wykonuje się je za pomocą specjalnych narzędzi będących w stanie wyburzyć niezbyt kruche materiały. W tej roli sprawdza się młot wyburzeniowy, szczególnie ten montowany na koparce, koparko-ładowarce lub minikoparce. Wyróżnia się on imponującą energią uderzenia. Korzystanie z niego podnosi poziom bezpieczeństwa pracowników. W trakcie używania młota w rejonie prowadzenia wyburzenia, znajduje się tylko jeden pracownik – operator koparki, który przebywa w bezpiecznym wnętrzu kabiny koparki. Tego typu sprzęt używany jest też do usuwania przeszkód ziemnych w toku realizacji różnorodnych wykopów.

Źródło: Avio-Star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here