Praca na wysokościach z pewnością nie jest dla każdego. Wiąże się ona z licznymi zagrożeniami i ryzykiem wypadku, wymaga więc świetnej kondycji oraz dużej zręczności. Myciem okien na dużych wysokościach zajmują się firmy specjalizujące się w tej wąskiej dziedzinie. Aby skutecznie wykonywać swoją pracę, przedsiębiorstwa tego typu muszą odpowiednio przygotować swoich pracowników i wyposażyć ich w niezbędne akcesoria do mycia okien.

Mycie szyb na wysokości – jak przygotować się do pracy?

Nawet podczas domowego mycia okien, łatwo można nabawić się kontuzji, na przykład podczas pracy na drabince. W przypadku dużych wysokości sytuacja wygląda znacznie poważniej. Niewłaściwe zabezpieczenia mogą doprowadzić do groźnego urazu, a nawet do śmierci. Aby zredukować ryzyko wypadku przy pracy, alpiniści przemysłowi realizujący rozmaite zlecenia na dużych wysokościach, powinni dysponować profesjonalnym sprzętem i zabezpieczeniami. Niezwykle ważne jest również dobre rozplanowanie pracy.

Jakie akcesoria do mycia okien na wysokości będą niezbędne?

Prace wysokościowe nie mogą się odbyć bez odpowiednich narzędzi, które znacznie usprawnią pracę oraz zapewnią bezpieczeństwo na wysokim poziomie. Wśród podstawowych akcesoriów wykorzystywanych podczas czyszczenia okien na wysokości należy wymienić:

  • Profesjonalne środki czystości – Bez odpowiednich produktów, trudno jest skutecznie i dokładnie umyć szyby. Profesjonalne preparaty pozwalają błyskawicznie usunąć nawet uporczywe zabrudzenia, bez smug czy osadów. Popularne są zwłaszcza płyny, żele, mleczka oraz woda demineralizowana.
  • Zestawy do mycia szyb – Wkładki myjące, listwy ściągające, specjalne ściereczki oraz skrobaczki z zapasowymi ostrzami to podstawowe akcesoria wykorzystywane przez profesjonalne firmy. Odpowiedni sprzęt do mycia okien na wysokości pozwala bowiem uzyskać widoczne i trwałe rezultaty.
  • Kije teleskopowe – Są one idealnym narzędziem do mycia trudno dostępnych powierzchni, gdyż ich zasięg wynosi ok. 10 m. Lekka konstrukcja i wymienne końcówki sprawiają, że kije teleskopowe to bardzo poręczne, łatwe w użyciu i praktyczne narzędzia pracy alpinistów przemysłowych.
  • Drabiny, podnośniki, rusztowania – Tego rodzaju sprzęt do mycia okien na wysokości jest niezbędny przy wykonywaniu prac na dużych wysokościach. Korzystając z podnośnika lub rusztowania, można podjąć się bowiem mycia okien na wysokości ok. 20-25 m.
  • Sprzęt alpinistyczny – niezbędny podczas najbardziej wymagających zleceń realizowanych na wysokości powyżej 40 m. Alpinistyczne mycie okien wymaga ponadto ukończenia specjalnych kursów i zdobycia odpowiednich kwalifikacji.

Jakie zadania realizowane są na dużych wysokościach?

Wysokie, strzeliste budynki na stałe wpisały się już w krajobraz większości polskich miast. Przeszklone biurowce, szklane elewacje czy nawet dachy ze szkła są obecnie synonimem luksusu i bogactwa. Moda na duże okna doprowadziła do tego, że również w prywatnych domach, coraz częściej wnoszone są przeszklone ściany. Z tego powodu popyt na mycie szyb na wysokości wciąż rośnie. Tego rodzaju usługą zainteresowani są już nie tylko przedsiębiorcy, ale również osoby prywatne.

Do usług wykonywanych przez firmy zajmujące się pracami na wysokościach, bardzo często zaliczane jest również czyszczenie balustrad schodowych, witryn sklepowych, elewacji budynków, billboardów reklamowych czy paneli solarnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here